Sedm statečných zahájilo letní rodinné klání. Přidáte se?

IMG_4714Ve středu 4. června 2014 jsme v Knihovně Karla Dvořáčka ve Vyškově zahájili třetí ročník projektu Knihovna pro celou rodinu, tentokrát pod názvem S knihovnou na hrady a zámky.

První soutěžní odpoledne proběhlo pod taktovkou studentů Filosofické fakulty Masarykovy univerzity v Brně, obor andragogika. Jejich pozvání k zábavnému soutěžnímu odpoledni přijalo sedm týmů.

Děti, rodiče a prarodiče soutěžili ve skládání puzzle, kreslení erbů, poznávání koření a bylinek podle čichu, luštili šifry a učili se středověký tanec. Za splnění každého úkolu dostali symbolický klíč, kterým pak otevřeli truhlu s tajemným pokladem.

Rodinné klání bavilo malé i velké a všichni si nakonec odnesli domů dobrou náladu, sladkosti a také pracovní listy pro letní pokračování soutěže.

Chcete hrát s námi o vstupenky na hrad, permanentky na akce do vyškovské knihovny, knihy a jiné ceny? V příloze najdete pravidla, pracovní list hradu/zámku a vzor jeho vyplnění. Vše si také můžete vyzvednout ve 2. podlaží knihovny.

Pravidla

Pracovní list

Vzor1

Vzor2

Upozorňujeme hráče, že není rozhodující počet navštívených objektů – stačí jeden. Hodnotit budeme vyplněné pracovní listy a především kreativitu vašich prezentací.

Přejeme všem týmům veselé putování po hradech a zámcích a těšíme se v září při prezentaci a slavnostním vyhodnocení na viděnou.

Projekt podporují:
Zámek Slavko u Brna
Zámek Plumlov
Hrad Sovinec
Klub přátel KKD

Děkujeme!

Fotogalerie


S knihovnou na hrady a zámky I