Půjčování e-knih

K půjčování e-knih je potřeba:

  • zaregistrovat se v knihovně a založit si konto čtenáře s platnou e-mailovou adresou
  • zaregistrovat se na stránkách Palmknihy.cz se shodným e-mailem jako při registraci v knihovně
  • mít vhodné zařízení pro čtení e-knih, většinou chytrý telefon, tablet, případně čtečka se systémem Android (ONYX, C-TECH, inkBook, Energy Sistem)
  • stáhnout si aplikaci Palmknihy pro čtení a půjčování (verze pro Android, verze pro iOS)
  • nápověda a postup instalace na různá zařízení

Při výpůjčce e-knihy se automaticky vytvoří čtenáři v knihovním systému dluh 20 Kč. E-kniha se v aplikaci zpřístupní ihned po výpůjčce, bez platby předem. Tento dluh nebrání ve výpůjčce dalších e-knih. Takto „na dluh“ si lze vypůjčit až max. pět e-knih. Dluh může čtenář zaplatit kdykoliv před nebo po vyčerpání tohoto limitu. Dluh ovšem čtenáři automaticky zablokuje prodloužení již zapůjčených tištěných knih a dokumentů přes čtenářské konto. Čtenář si v tomto případě může zavolat do knihovny – 517 324 541 – knihovník mu danou výpůjčku/čky prodlouží mechanicky.

Vyčerpání limitu na pět vypůjčených e-knih omezí čtenáři všechny výpůjční služby. Tento dluh může čtenář uhradit buď přímo na pokladně knihovny (v hotovosti nebo platební kartou) nebo bankovním převodem na účet knihovny: 7736731/0100 – v tomto případě uvede platící do zprávy pro příjemce jméno a příjmení čtenáře a variabilní symbol: 800+číslo čtenářského průkazu.

  • délka výpůjčky je 31 dní, po uplynutí této doby se e-kniha automaticky znepřístupní
  • e-knihu není možné vrátit před vypršením výpůjční lhůty ani si ji prodloužit
  • zároveň si lze vypůjčit maximálně 3 e-knihy

Vypůjčit si lze e-knihy ze současné produkce českých nakladatelů on-line (beletrie, populárně naučná literatura). V nabídce jsou i bestsellery a nejžádanější knihy.

Aplikaci Palmknihy NEPODPORUJÍ čtečky Kindle a Pocketbook. Není také dostupná pro systémy Windows a MacOS.
Na čtení e-knih používejte pouze aplikaci Palmknihy, původní aplikace eReading se již neaktualizuje a není tedy funkční.