Léto on-line

Chystáte se na prázdniny či dovolenou? Vezměte naši knihovnu s sebou! Jsme a stále budeme on-line. 

Každé červencové s srpnové pondělí se můžete těšit na literární hádanku na našem Facebookovém profilu. Stačí správně odpovědět a mít trochu štěstí v úterním losování. Tentokrát máme ceny nejen pro čtenáře, ale i pro milovníky vážné hudby.

 

Rubrika "Čteme a doporučujeme" se v duchu současných trendů "přestěhovala" na Instagram. V létě se můžete mimo jiné těšit na osobní literární doporučení našich knihovnic a pana ředitele. Setkáte se např. s Ivanou:

Anotace: Tento titul zpěvačky, básnířky a spisovatelky Patti Smith, autorky slavné knihy Just Kids, je ojedinělým autobiografickým záznamem. Kontemplativní odyseu, která vznikala přibližně v letech 2011–2013, sama autorka nazvala „automapou svého života“. Příslovečný vlak vzpomínek „M Train“ se dává do pohybu v malé kavárničce v Greenwich Village, kam Patti Smith každé ráno vyráží na šálek černé kávy. V prozaickém vyprávění se sen plynule mísí se skutečností a minulost s přítomností; Patti Smith zavádí čtenáře na místa, která drží v nejvyšší úctě: do Casa Azul, modrého domu malířky Fridy Kahlo v Mexiku, do Berlína na setkání obskurního společenství polárníků, do zchátralého domu na Rockaway Beach, který si autorka pořídí těsně před tím, než na východní pobřeží udeří ničivý hurikán Sandy; a k hrobům milovaných autorů, Jeana Geneta, Sylvie Plathové, Artura Rimbauda nebo Jukia Mišimy. Patti Smith v knize vykresluje mozaiku tvůrčích aspirací a inspirací. Textem se proplétají také vzpomínky na její život v Michiganu a autorka se poprvé dělí o bolest spojenou se ztrátou manžela, hudebníka Freda Sonica Smithe. Své putování po krajinách snových i skutečných ilustruje polaroidovými snímky. M Train je meditací o cestování, detektivních seriálech, literatuře a kávě, ale především intimní a hluboce působivou sondou do vnitřního světa jedné z nejvýznamnějších současných umělkyň.

 

I přesto, že budeme mít omezený provoz, můžete být stále s námi. Nezapomeňte si však do kufru zabalit také knihy a zapojit se do naší Knižní výzvy 2019. Ceny stojí zato!