Vyškovská knihovna vrátila seniorům Akademii 3. věku

Po šesti letech jsme na přání seniorů opět otevřeli A3V. Její první ročník se konal před 16 lety a trvala deset let. Posledních šest let se senioři vzdělávali v Univerzitě 3. věku při Univerzitě Palackého Olomouc.

Ve čtvrtek 22. září 2022 jsme první přednáškou zahájili jedenáctý ročník Akademie 3. věku, vzdělávání pro seniory v Knihovně Karla Dvořáčka. Na úvod jsme vybrali známého a oblíbeného vyškovského lektora Mgr. Dalimila Ševčíka, pedagoga JAMU Brno a ZUŠ Vyškov. Ačkoli si vybral ryze hudební téma, 300 let "Starého zákona klavírní hry" aneb Meditace nad Temperovaným klavírem Johanna Sebastiana Bacha, dokázal skrz něj přítomným sdělit i mnoho myšlenek týkajících se současné společnosti jako celku, člověka jako její nedílné součásti i jeho duše a mysli.

Bezmála padesátka přítomných, včetně několika žáků ZUŠ Vyškov, odcházela s v nitru doznívajícími zvuky Bachovy skladby i moudrých slov lektora.

Ve druhé přednášce A3V bude 20. října přednášet RNDr. Petr Zajíček ze Správy jeskyní ČR o skrytých tajemstvích moravských jeskyní. Celý program A3V na www.kkdvyskov.cz.

Seniorům, kteří by rádi pokračovali v univerzitním studiu, se v úterý 4. října 2022 otevírá další semestr Virtuální univerzity 3. věku při ČZU Praha na téma Architekti italského baroka. Začínáme ve velkém knihovním sále v 10.30 h. Vstup na tuto přednášku zdarma.

Foto Zdeňka Adlerová a Jan Kolofík

Fotogalerie


Akademie 3. věku, 1. přednáška, Mgr. Dalimil Ševčík