Vyškovská knihovna se stala součástí projektu Knihovny.cz

Nenašli jste ve své knihovně, co jste hledali? Potřebujete čerpat z důvěryhodných informačních zdrojů? Nebo jen hledáte čtenářskou inspiraci? Pak je portál Knihovny.cz právě pro Vás.

Portál Knihovny.cz poskytuje jednotný přístup ke službám českých a moravských knihoven - komukoliv, odkudkoliv a kdykoliv. Na tomto portálu můžete prohledávat katalogy všech zapojených knihoven z jediného vyhledávacího řádku.

Česká republika se může pyšnit nejhustější sítí veřejných knihoven v Evropské unii a úsilí autorů projektu směřuje k tomu, aby se Knihovny.cz staly bránou do většiny z nich.

V databázi je v současné době osm a půl milionu knih, bezmála čtyři miliony článků a statisíce dalších dokumentů (noviny, časopisy, hudebniny, patenty, audio dokumenty, mapy, normy, legislativní dokumenty ap.).

Portál je primárně určen pro čtenáře. Navíc nový portál umožňuje propojení účtů, které již čtenář v zapojených knihovnách má. Časem se budou jeho služby ještě dále rozšiřovat.

Knihovny.cz mají ambici stát se Vaším každodenním nástrojem pro vyhledávání spolehlivých informací a prostředníkem pro jejich získání.

Více informací na stránce portálu nebo u našich knihovníků.