Když malování pomáhá

Zveme vás na výstavu obrazů Hany Kopecké. Ve spolupráci s PIAFA Vyškov, z. ú. 

Paní Kopeckou provází psychické problémy celý život, přes to se, současně s výchovou dcery a péčí o nemocné rodiče, zvládla věnovat umění. Navzdory pokrokům ve zdravotnictví naše klientka trpí přetrvávajícími každodenními příznaky nemoci, jako jsou těžké poruchy spánku, problémy se soustředěním či pamětí, úzkosti, deprese.

Paní Kopecká ale boj s onemocněním nevzdává a snaží se opět žít plnohodnotný život. Právě k tomu jí slouží malba, která je pro ni terapií.

V tvorbě paní Kopecké se odráží její životní příběh v roli dcery, matky, manželky, ale i pacientky. Námětem je pro ni každodenní život, ve kterém vidí obyčejné věci jako neobyčejné. Díky tomu paní Kopecká využívá různé originální techniky, které můžete vidět i během této prodejní výstavy.

S paní Kopeckou spolupracujeme již od roku 2020 v rámci služby Sociální rehabilitace, kde společně s psychologem zlepšuje své psychické zdraví a za pomoci pracovnice v sociálních službách prosazuje své zájmy na úřadech či u lékařů.

Jana Podrápská, ředitelka PIAFA Vyškov, z. ú.

Václav Rolenec, Marie Hodaňová, Aleš Kašpar, Lenka Holá, B.M.M, .Jiří Šupa, I cesta může být cíl aneb Zotavení z duševní nemoci je možné, citace.