Jindřich Štreit: Kde domov můj

Zveme vás na slavnostní vernisáž výstavy fotografií zobrazujících bezdomovectví, která se koná v sále Knihovny Karla Dvořáčka ve Vyškově ve středu 10. ledna 2018 od 16.30 hodin. Autor zde vystoupí s tematickou přednáškou.

Jindřich Štreit se značnou část svého tvůrčího období zabývá portrétováním rozmanitého prostředí a jeho obyvatel. Silná sociální témata se však nesnaží násilně estetizovat, nýbrž svět dokumentuje takový, jaký je. Štreitův přístup k fotografovaným subjektům je humánní. I proto se mu daří překračovat hranice osobního prostoru. (Lidovky.cz)

Jindřich Štreit (* 5. září 1946 Vsetín) je český dokumentární fotograf a pedagog. Zaměřuje se na dokumentování života na venkově a obyvatele českých vesnic.

Jeho hlavním tématem je vesnice, ale v posledním období se věnoval těžké práci v továrnách (knihy Lidé třineckých železáren, Vítkovice, Ocelový svět) a mnoha sociálním tématům o drogově závislých, handicapovaných, nevidomých, starých lidech, cizincích, kuřácích, lidech bez domova). Hodně se také věnuje sakrálním tématům (cykly Brána naděje nebo Prozřetelnost boží). (Wikipedia)