Harry Potter žije!

Dvacet let s Harrym Potterem

Ve čtvrtek 25. 5. 2017 nastoupilo do Bradavické školy čar a kouzel osm nových žáků. Po cestě Bradavickým expressem byli rozřazeni do kolejí – Havraspár a Nebelvír přijali hned 3 nové žáky, Zmijozel a Mrzimor po jednom.

Poté, co žáci „vyfasovali“ nové uniformy v podobě kravaty, na ně čekal hned první kouzelnický úkol a to prověření jejich výtvarných dovedností. První rok byl úspěšný a všichni prošli do dalšího ročníku.

Po návštěvě školního poradce jsme se se žáky shodli na nejoblíbenějším filmu a knihách. I přesto, že celá série je nepřekonatelná, nejvíce se líbil Ohnivý pohár (4. díl) a Tajemná komnata (2. díl). Všichni se samozřejmě těší na pokračování tohoto příběhu – Prokleté dítě (8. díl).

V dalším ročníku bylo zapotřebí zapojit druhou sféru mozku a poskládat staré obrazy, které se nám rozbily. Museli jsme také bojovat proti samotným Mozkomorům! Pro jistotu jsme i po jejich porážce jedli po zbytek roku čokoládu.

Ve třetím ročníku nás navšvíili některé postavy z toho světa. Alastor „Pošuk“ Moody, Draco Malfoy, Rita Holoubková, George a Ginny Weasleyovi, Peter Pettigrew, Argus Filch a samotný Zlatoslav Lockhart. Prostě bylo o zábavu postaráno.

Ve čtvrtém ročníku se konal turnaj tří kouzelnických škol a i samotný pan Potter potřeboval od našich žáků pomoc, aby se dostal přes bludiště k Ohnivému poháru.

V dalším ročníku se nám ztratily některé postavy a bylo potřeba je najít. Mezi ně patřily například domácí skřítek Dobby, Lenka „Střelenka“, uplakaná Uršula a jiní.

Zkoušky OVCE (Ohavně Vyčerpávající Celočarodějné Exameny) byly velice náročné, ale prošli všichni zúčastnění. Jako odměnu získali Bertíkovi fazolky tisíckrát jinak a Karamely bratří Weaslových.

Velké díky patří všem účastníkům a doufáme, že si to užili. Brzy na viděnou!

Text a foto Petra Mézlová

 

 

Fotogalerie


Dvacet let s Harrym Potterem