Barevné kouzlo minerálů - vernisáž výstavy ODLOŽENO

Jaromír Flössler, narozen 19.5.1959 v Českém Těšíně
V oboru fotografie je autodidakt a výtvarné fotografii se intenzivněji věnuje od roku 1999. Je členem fotoklubu Orion při MKS ve Vyškově. Žije v Rousínově - Čechyni a pracuje jako obchodně - technický zástupce společnosti REHAU pro Jižní Moravu.

Po začátečnických letech hledání v klasických fotografických žánrech, začal v roce 2002 tvořit své fotografie v tématických celcích. První obrazový okruh uzavřel vydáním kalendáře Stromy 2004. Další téma - Kámen, prezentoval na autorské výstavě v Galerii v rohu ve Vyškově a také v kalendáři Kámen 2007. Cyklus fotografií - Voda, byl námětem autorské výstavy v Rousínovské galerii v roce 2009, a v roce 2010 v klubu Atlantic v Ostravě a dalším nástěnným kalendářem Voda 2010.

Již při tvorbě cyklu Kámen se začal projevovat autorův výraznější rukopis. V uvedených tématech sleduje především texturu kamene, abstraktní obrazce vytvářené vodou v jakémkoli skupenství. Jedním z hlavních námětů přesahujících do dneška jsou strukturální výjevy, které autor nachází v přírodních útvarech skal a jeskyní, ale také např. na stěnách a stropech ve vinných sklípcích. Vytváří kompozice, které často rezignují na kvalitativní požadavky klasické fotografie - hloubku ostrosti, technologický purismus, ve svém výsledku pak vytváří dojem abstraktních malířských pláten. Tento dojem podtrhuje i volba formátu přesahující často metr čtverečný.

Samostatně vystavuje od roku 2003 a toto je jeho 20. autorská výstava. Dále se zúčastnil 39 společných výstav v Rousínově, Vyškově, Ostravě, Hustopečích, Plumlově, Kostelci, Tvrdonicích, Kučerově, Českém Krumlově a Praze. Vystavoval i na společných mezinárodních přehlídkách v Maďarsku, Itálii a Německu.

Po patnácti letech se vrací k tématu kamene, kde se coby detailista zaměřuje na různorodost a barevné kouzlo minerálů.

V současnosti se věnuje focení materiálů a činností do elektronických učebnic, reportáží, ale nevynechává žádnou možnost zafotit si kdykoliv, kdekoliv a cokoliv.

Jiří Foltýn - kurátor výstavy