Slavnostní křest knihy Zdeňka Železného

zeleznykrestV úterý 7. října 2014 se v Knihovně Karla Dvořáčka sešli příznivci drnovického spisovatele Zdeňka Železného. Příjemným důvodem setkání byl křest jeho nejnovější knihy veršů pro děti Svět jako na dlani, kterou ilustroval malíř Karel Krabat. S tímto malířem a ilustrátorem jde už o druhou spolupráci, první byla na předchozí knize Prapověsti naše s trochou vtipné kaše.

Zdeněk Železný patří mezi naše regionální spisovatele. Narodil se ve Vyškově a v září oslavil své 60. narozeniny. Jeho tvorba je zaměřena převážně na děti. Napsal několik básnických sbírek: Dívej se kolem, Pěkně podle abecedy, Slovní hrátky se zvířátky, Z modré sítě nebo Sborník literatury pro děti s podtitulem Písmáci dětem a Prapověsti naše s trochou vtipné kaše. Je také autorem divadelní hry pro děti s ekologickým námětem Čím je skládka pro zvířátka. Posledním dílem je právě kniha Svět jako na dlani.

Jak sám autor zmínil, knihu si nadělil ke svým šedesátým narozeninám. Slavnostního křtu se za přítomnosti obou autorů ujali předsedkyně Klubu přátel KKD Mgr. Libuše Procházková, ředitel KKD dr. Vladislav Raška a knihovnice Ludmila Orálková. Ti popřáli do nového života „knižnímu miminku“ hlavně hodně čtenářů.

Po křtu následovala neformální beseda s autory, čtení ukázek z knihy a autogramiáda.

Fotogalerie