ZUŠ Open ve vyškovské knihovně

V pátek 31. 5. měli zájemci v rámci 3. ročníku dvoudenního celostátního happeningu ZUŠ Open 2019 možnost se formou pestrého přibližně dvouhodinového programu seznámit s činností a tvorbou ZUŠ Vyškov. Na návštěvníky čekala řada hudebních a tanečních představení a recitace. Poslechnout si mohli skladby J. J. Moureta (Zámecké zákoutí), Eduarda Douši (Nezestárne svět, když zní menuet) či Geroge Gershwina (Summertime), dramatizaci děl Jacquesa Préverta (Líbej mě) či Stephena Leacocka (Žofka z mléčného baru).

V průběhu akce si také mohli prohlédnout výstavu prací žáků výtvarného oboru na téma Voda. Závěr pak patřil Malému dechovému orchestru. Programem provázel vyučující ZUŠ Vyškov MgA. Lukáš Sotolář.

Cílem ZUŠ Open je zviditelnit systém základních uměleckých škol coby moderního způsobu vzdělávání a přiblížit práci a úspěchy jednotlivých škol nejen v regionu, ale také na celostátní úrovni. Jedná se také o snahu podpořit školy při tvorbě vlastních projektů, v komunikaci s veřejností a rozvoj kulturního života v regionech.

Více informací o happeningu naleznete na www.zusopen.cz

Text Mgr. et. Mgr. Ivana Šrámková