Znáte české moderní spisovatelky?

Česká moderní spisovatelka píše o českých dějinách a osudech těch, které psychicky poznamenali. Zajímá se o daleké země odlišných kultur a píše o jejich obyvatelích jako by to byli naši sousedé.

Česká moderní spisovatelka píše o lásce ženě k muži a o lásce ženě k ženám. Odkrývá pro mnohé stále ještě citlivé téma sexuality a sexuální orientace.

Česká moderní spisovatelka nezná slovo tabu. Libuje si v kontroverzi, ale nepůsobí účelově. Zná svoji cenu. Má ráda otevřenost a doluje ji až z morku kostí. Vdechuje svým dílům uvěřitelné pocity hlavních protagonistů, mistrně ale ovládá také práci s dějem.

Česká moderní spisovatelka tahá jako z klobouku dosud neviditelná (nebo raději neviděná) témata, ale přesto se i ona ráda vrací domů, aby zase byla tou malou holčičkou schovanou do máminých sukní. Holčičkou, která může věřit všemu, o čem se jí zdá. Alespoň do té doby než se probudí do nového rána a všechno se rázem změní.

Jaké moderní české spisovatelky byly spolu se svou úspěšnou knihou nebo jejich sérií uvedeny na scénu kvalitní moderní české literatury? Uveďme nejprve ty nejzvučnější z jmen. Jejich nositelky jsou: Zuzana Brabcová, Daniela Hodrová, Radka Denemarková, Petra Hůlová, Kateřina Tučková, Jakuba Katalpa a Irena Dousková.

Zdroj: Mgr. Jarmila Flaková, Česká moderní literatura psaná ženami, celý článek na www.czechlit.cz . V článku jsou uvedeny medailonky sedmnácti současných českých spisovatelek. Doporučujeme!

V knihovně Karla Dvořáčka jsme pro vás připravili výstavku knih českých moderních spisovatelek. Vystavené knihy si můžete vypůjčit.

vystavka