Žluté kytičky opět v knihovně!

Veřejná sbírka Český den proti rakovině se po dvou letech vrací do tradičního květnového termínu.

Knihovna Karla Dvořáčka ve Vyškově se k této sbírce připojuje podruhé.

Při letošní sbírce dárci dostanou ke kytičce s fialovou stužkou i informační letáček o prevenci nádorových onemocnění reprodukčních orgánů, konkrétně děložního čípku a varlat.  Cílem informační kampaně, která se ke sbírce váže, je upozornit na možnosti prevence. U rakoviny děložního čípku se jedná o účinné očkování proti HPV viru, který je původcem až 99 % onemocnění. Rakovinu varlat mohou muži odhalit při samovyšetřování ještě v raném stadiu a nastoupit tak včasnou léčbu.

Od středy 11. 5. do soboty 14. 5. 2022, vždy v provozní době, si můžete kytičku zakoupit v hale služeb Knihovny Karla Dvořáčka, Nádražní 4, Vyškov. Minimální příspěvek za jednu kytičku činí 20 Kč. 

Pokud nebudete mít v tyto dny cestu do knihovny, můžete podpořit aktivity Ligy proti rakovině i na dálku. Stačí odeslat dárcovskou SMS ve tvaru: DMS KVET 30 nebo DMS KVET 60 nebo DMS KVET 90 na číslo 87 777. Poté dárce obdrží kód, díky němuž si může stáhnout e-kytičku a umístit si ji na sociální sítě.

Výtěžek sbírky slouží k základnímu cíli Ligy – snížení úmrtnosti na rakovinu v České republice. Finance budou rozděleny podle dlouhodobých pilířových programů:     

  • nádorová prevence
  • zlepšování kvality života onkologicky nemocných                                  
  • podpora onkologického výzkumu, kvalitní výuky a investiční modernizace či kompletizace onkologických pracovišť

Liga proti rakovině Praha pracuje již více než 30 let ve prospěch zdraví občanů celé ČR.

Děkujeme, že s námi pomáháte.

Text: Liga proti rakovině
Úprava textu: Zdeňka Adlerová

Více informací v pdf