Život začíná po stovce

Že se takové rčení zdá nepravděpodobné? Pro někoho možná ano, ale pro někoho život opravdu začíná až tehdy, kdy pro jiné končí. Jednou z nich je i Švédka Dagny Carlsson, která si ve 101 letech založila blog a stala se nejstarší a nejslavnější švédskou blogerkou vůbec. Její životní příběh, který však nezačínal vůbec šťastně, jste mohli přijít zhlédnout v pátek 1. prosince.

Promítání švédského dokumentu uspořádala v pátek 1. prosince 2017 v Knihovně Karla Dvořáčka skupina studentů ze zdejšího gymnázia, kteří na snímek s názvem Život začíná po stovce narazili na internetové stránce Promítej i ty! Tento projekt, jenž nabízí široké veřejnosti ke stáhnutí ty nejlepší vybrané dokumenty, spadá pod mezinárodní festival dokumentárních filmů Jeden svět. Stáhnout film si tak zdarma a legálně můžete i vy.

Dokument o švédské blogerce se točí kolem problematiky aktivního stáří a pozitivního přístupu k životu, proto studenti spolu se samotným promítáním uspořádali i tématickou sbírku, v níž mezi návštěvníky akce vybrali celkem 1001 Kč.

Peníze byly zaslány obecně prospěšné společnosti Elpida, která se věnuje tvorbě aktivit pro seniory. Mezi tyto aktivity patří například festival Old’s Cool věnující se bourání mezigeneračních propastí, jenž můžete navštívit i v Brně.

Veronika Tupá

Fotogalerie


Život začíná po stovce