Život je cesta

Událost se konala 13.5.2022 16:30 - 18:00 ve velkém sále.

"Vrátil jsem se zpět, abych mohl pomáhat druhým," říká Richard Štěpánek, autor knihy Vzdát můžeš zítra, který svým životním příběhem motivoval mnohé nejen ke sportovním, ale i životním výkonům.
Přednáška s autorským čtením je ukázkou úseku životní cesty člověka, který se po těžké havárii vrátil zpět do běžného života. I s jednou rukou se rozhodl posunout jej z běžného života na život smysluplný.

"Život je jako sport a naopak. Život můžeme přežít a můžeme jej prožít. Co je podstatou dobrého sportovce a co je podstatou dobrého člověka? Myslím, že podstatou je dobrá výchova a správně nastavená pravidla hodnot obou, jak života, tak sportu. Pochopit a přijmout. Heslo, které je klíčem pro postup vpřed na životních i sportovních cestách. Vše, o čem mluvím i píši, je podloženo osobními prožitky a zkušenostmi."

Tak by se dala shrnout náplň besedy člověka, který se vrátil zpět do života, aby svým poselstvím šířil naději, ukazoval cestu a pomáhal potřebným. Richard je jediným člověkem na světě, který zdolal nejtěžší závod v Evropě 1000 miles Adventure, závod napříč bývalým Československem ve všech třech kategoriích v obou směrech. Trať dlouhou 1660 km s převýšením 40 000m urazil pěšky, odjel na kole a koloběžce z východu na západ a západu na východ. Co vše se odehrálo během jeho sedmi startů, jak se promítl tento závod do jeho života a co jej přivedlo k napsání knihy Vzdát můžeš zítra, to se dozvíte na besedě, kde budete mít možnost si tuto knihu zakoupit.

Dozvíte se také, jakou roli hraje Richard Štěpánek při výstavbě dětského hospicu Dům pro Julii.

Pořádáme ve spolupráci s Centrem pro rodinu Vyškov, z. s.