Zahajujeme projekt Prima táta, super máma

Současné děti velice málo čtou, obtížně interpretují text, mají nedostatek fantazie. Jedná se o tzv. internetovou generaci, která se lépe orientuje v „second world“ než v reálném životě. Jejich rodiče patří ke generaci „nečtoucích“ a velmi zaneprázdněných. (prof. RNDr. PhDr. Helena Haškovcová, CSc.)

Slova této významné české bioložky, filosofky a profesorky lékařské a zdravotnické etikety vám potvrdí každá knihovnice, knihovníky nevyjímaje. Proto jsme se již v loňském roce rozhodli připravit u příležitosti Evropského roku aktivního stárnutí a mezigenerační solidarity dlouhodobý zábavně-vzdělávací projekt určený pro tří generační týmy s názvem Knihovna pro všechny generace. O jeho průběhu se můžete dočíst zde.

Silvestrem 2012 však naše práce neskončila. Po tři měsíce jsme připravovali pokračování tohoto projektu. Přesto, že v tuto chvíli ještě neznáme výsledky všech grantových řízení, vyhlašujeme již nyní nový program Prima táta, super máma. Finanční podporu projektu již vyslovila nadace Tři brány a občanské sdružení Klub přátel KKD.

Také tentokrát se přihlášené rodinné týmy (dvou i tří generační) mohou v průběhu roku 2013 těšit na šest aktivit:

1. Večer s Andersenem aneb Strašidla v knihovně
2. Makovice pro všechny generace aneb Co mi to v té hlavě chrastí
3. Dětství v proměnách času aneb Vyprávěj
4. Pohádkový výlet na hrad Pernštejn a za Blanickými rytíři do Rudky u Kunštátu (pouze v případě úspěšného grantového řízení, omezený počet osob).
5. Možná přijde i princezna…
6. Kresli, hraj a zpívej aneb Setkání s ilustrátorem, malířem, zpěvákem a kytaristou (pouze v případě úspěšného grantového řízení).

Čtenářskou gramotnost dětí i dospělých podpoří naše literární Stonožka.

Projektu se mohou účastnit rodinné týmy složené ze dvou (rodiče a děti) i tří (prarodiče, rodiče a děti) generací. Tak jako v loňském roce chceme letos oslovit nejen čtenáře, ale i neregistrované uživatele, celé rodiny, a zároveň přispět ke zlepšení mezigenerační komunikace a zvýšení čtenářské gramotnosti, zejména dětí.

Účast na všech akcích je zdarma.

Přihlášky přijímáme do 18. března 2013 na e-mailu adlerova(zavináč)kkdvyskov.cz.