Z našich ateliérů – Alice Estefányi – Tapiserie a vlněné koláže

IMG_6676Ve čtvrtek 18. června 2015 jsme v Knihovně Karla Dvořáčka zahájily další výstavu z řady „Z našich ateliérů“. Až do 9. září si můžete v našich prostorách prohlédnout tvorbu další členky brněnské výtvarné skupiny Mixtum Compositum Alice Estefányi.

Po absolvování SPŠ textilní v Brně / obor návrhářství a výtvarné zpracování tkanin/ se v atelieru Artprotis, kam bezprostředně po studiích nastoupila a několik let pracovala jako výtvarná asistentka, seznámila s technikou netkané tapiserie artprotis. Zde se detailně seznámila s možnostmi  této originální výtvarné techniky a neustále se v ní zdokonalovala. Ve svých tapiseriích pracuje s téměř malířskou jemností a přitom respektuje typické vlastnosti materiálu, z něhož tvoří.

Na cestě od jisté konstruktivní intelektuální hravosti, přes pokusy o „trojrozměrnost“ díla /široké rámy jsou součástí a zároveň „hmatatelně“ jinou rovinou sdělení/, experimentování se strukturami, vrstvením a používáním plastických materiálů v některých pracích, zdůrazněnou kresebností až grafičností, se autorka dostává k tajuplně působícím obrazům, které vznikají v procesu neustálých proměn, jakoby původní záměr musel někdy ustoupit mystické hloubce. Jemné barevné přechody se střídají se silnými kontrasty světla a tmy a vedou nás k dialogu s naším vnitřním světem.

Po zániku techniky netkané tapiserie artprotis tvoří autorka převážně formou vlněné koláže.

Vystavovala na mnoha společných i samostatných výstavách u nás i v zahraničí.

Kontakt:
Alice Estefányi, Slovákova 5, Brno 602 00, a.estefanyi@volny.cz

Fotogalerie


Z našich ateliérů - Alice Estefányi