Vzpomínka na Oldřicha Klobase

Na čtyři desítky zájemců přilákal 9. listopadu 2018 komponovaný pořad Oldřich Klobas: skaut – politický vězeň – spisovatel, který měl především připomenout život a dílo významného autora literatury faktu k jeho nedožitým 85. narozeninám. Nakladatelství Academia k této příležitosti připravilo již třetí vydání jeho knihy Jak se chodí v laně.

Autora a jeho dílo připomněli doc. PhDr. Jiří Pernes, Ph.D., Mgr. Josef Špidla, Dr. Alois Kleveta (videopořad Má setkání se spisovatelem Klobasem), Jarmila Wolfová, Dr. Vladislav Raška a dále rodinní příslušníci, nakladatelé, přátelé…

Informační panel o tomto spisovateli, který připravila Mgr. Pavlína Dobyšková, můžete stále zhlédnout v informačním oddělení. Tam také brzy najdete i dvě knihy, které se nám podařilo v těchto dnech získat – jedná se o „nulté“ vydání knihy Jak se chodí v laně, vycházelo totiž nejdříve na pokračování ve Vyškovských novinách a redakce nechala zhotovit několik výtisků. KKD se navíc podařilo zakoupit v antikvariátu obtížně přístupný exemplář knihy Třetí most z roku 1983.

V nejnovějším čísle Reflexu (vyjde koncem tohoto týdne) si můžete přečíst článek věnovaný O. Klobasovi, který na základě svého příspěvku ve vyškovské knihovně napsal Antonín Bína, autor předmluvy k 2. vydání Jak se chodí v laně a současně i její vydavatel.

Foto Mgr. Robert Bílek

Fotogalerie


Vzpomínka na Oldřicha Klobase