Výtvarné umění a literatura patří k sobě aneb To bude Mazec!

Městské kulturní středisko Vyškov i Knihovna Karla Dvořáčka vás srdečně zvou na výstavu výtvarné skupiny Mazec: Shledání.

Pětice výtvarníků z Brna a Valtic si tento název dala pro účely společného vystavování – spojuje je „pouze“ potřeba kreslit, malovat a fotografovat.

Pavel Čech • Jiří Grbavčic • Vratislav Hnátek • Petr Modlitba • Vladimír Tučapský

Pět autorů, pět odlišných rukopisů, přibližně sto obrazů. Budete-li procházet od jednoho autora k druhému a sledovat rozličná témata a jejich pojetí, zabloudíte zároveň v desítkách minipříběhů a dramat z nejrůznějších časů i prostředí. Shledání se bez prvního písmene lehce stává Hledáním.

Jana Homolková, více na www.mksvyskov.cz.

Jedním z vystavujících je také malíř, autor komiksů, ilustrátor a tvůrce autorských knih Pavel Čech, se kterým jste se mohli setkat v naší knihovně v prosinci loňského roku

Ve druhém podlaží knihovny jsme připravili výstavku knih pro děti i dospělé, které ilustroval nejen Pavel Čech, ale také Jiří Grbavčic, Petr Modlitba a Vladimír Tučapský. Knihy si můžete vypůjčit v prázdninové provozní době.

 

Vernisáž výstavy Shledání ve Hřbitovním kostele Panny Marie Andělské se koná ve čtvrtek 12. července v 18.00 hodin. Výstavu si zde můžete prohlédnout do 16. září 2018 vždy v út + čt: 13:00 – 17:00 a v so + ne: 12:00 – 17:00. Návštěva výstavy v jiném termínu možná po domluvě na tel. 517 348 809. Vstup volný.