Výstava Toulky jihovýchodní Asií zahájena

larsVe čtvrtek 3. října 2013 jsme v Knihovně Karla Dvořáčka ve Vyškově slavnostně zahájili výstavu dokumentárních fotografií Michala Larse Křístka Toulky jihovýchodní Asií. Již tradičně byla součástí vernisáže komentovaná prohlídka.

Dokumentární fotografie je žánr, který by měl zobrazovat realitu a zároveň na něco poukazovat. Samozřejmě i dokumentární fotografie může být ovlivněna určitou subjektivitou, nebo naopak objektivitou autora. Hlavní charakteristikou dokumentární fotografie je pravdivé zachycení reality takové, jaká je bez jakéhokoliv zkrášlení včetně bídy, utrpení, sociálních problému společnosti a dalších podobných témat. Dokumentární fotografie by také měla nést určitý morální postoj a zároveň by měla být jakýmsi poselstvím pro společnost a širokou veřejnost.

Michal Lars Křístek

Cestovatel a amatérský fotograf. Projel velkou část jihovýchodní Asie. Fotil v zemích, jako jsou Thajsko, Laos, Myanma (Barma), Kambodža, Vietnam, ale také na Sumatře a u „lidojedů“ mentawaiských kmenů na ostrově Siberut. Cestování i fotografování je jeho koníčkem. Věnuje se především dokumentární fotografii. Nefotí jen na svých cestách, ale také okolí kolem sebe. Věnuje se, mimo barevné, také černobílé fotografii.

Vystavené fotografie můžete zakoupit. Kontakt: kristek(zavináč)seznam.cz

Výstava potrvá do 6. listopadu 2013.

Fotogalerie


Vernisáž Toulky Jihovýchodní Asií