Výstava Oko vs. ruka a její tři protagonisté

Poslední lednový den se v sále vyškovské knihovny sešlo na sedmdesát milovníků fotografického a malířského umění. Svá díla zde představili Václav Tršo, Jiří Naller a Ivo Sedláček. O hudební zpestření, které se stalo tradiční součástí knihovních vernisáží, se tentokrát s velkým úspěchem zhostil Flétnový renesanční soubor při Hudební škole Aleše Musila v čele se svým vedoucím. Seznamte se s našimi mladými autory:

Jiří Naller je studentem Masarykovy univerzity a je mu 21 let. Fotografování se věnuje asi tři roky. Začal jen tak pro zábavu klasickým obyčejným fotoaparátem. Když se dopracoval k  zrcadlovce, stalo se fotografování jeho největším koníčkem. Preferuje žánr makro snímků v přírodě. Fascinuje ho zachycení detailů pouhým okem neviditelných. Dále rád fotí tzv. waterdropy a vše spojené s vodou. Poslední rok se zajímá i o tvorbu v ateliérech, fotografování tabel a svateb. Při práci rád experimentuje a vymýšlí si vlastní postupy. Plánuje účast na fotografických soutěžích, kurzech a studium na institutu tvůrčí fotografie v Opavě. Nyní je fotografie nedílnou součástí jeho života a rád by se jí věnoval i v budoucnu, nejlépe jako profesionální fotograf.

Druhým umělcem je Ivo Sedláček, který bydlí v Pustiměři a je mu 23 let. Od malička rád kreslí. Navštěvoval základní uměleckou školu ve Vyškově, kde pracoval pod vedením pana učitele Jiřího Homoly. V umělecké dráze však nepokračoval.  Rozhodl se pro medicínu, kterou už čtvrtým rokem studuje v Brně. Na kreslení a malovaní ale nezanevřel. Kdykoliv má volnou chvilku, kreslí – krajiny, portréty…, to, co vidí a co se mu líbí, což je pro něj forma relaxace.

Dvojici doplňuje Václav Tršo, kterému je 24 let. Pochází z Nížkovic. Fotografování se ve větší míře věnuje rok, ale pro zábavu fotografuje asi čtyři roky. Před více než rokem si pořídil fotografické vybavení hodné konkurovat profesionálním fotografům a rozhodl se svůj talent intenzivně rozvíjet. Věnuje se především ateliérovému zakázkám, ve kterých se neustále zdokonaluje. Velkého úspěchu dosáhl v letošním roce, kdy se mu podařilo s fotografií, zveřejněnou i na této výstavě, vyhrát soutěž společnosti ZONER, která vytváří programy na úpravu fotek. Dále se umístil se na 2. místě u společnosti Snip&company, která organizovala Mezinárodní festival přehlídky ohňostrojů Ignis Brunensis v Brně.

Výstavu si můžete prohlédnout do 28. února 2012 ve 2. podlaží knihovny.

Fotoreportáž z vernisáže