Výstava obrazů Ladislava Rolného slavnostně zahájena

20140908_rolny_vystava

V pondělí 8. září 2014 jsme v Knihovně Karla Dvořáčka ve Vyškově zahájili výstavu Ladislav Rolný – Obrazy. Slavnostní vernisáže se zúčastnilo více než padesát příznivců výtvarného umění. Úvodního slova se ujala „hostitelka“ Zdeňka Adlerová, verše přednesla autorova vnučka a příjemnými melodiemi nás celý podvečer provázeli na klavír Ing. Jan Holzer a na bicí Jan Hauber.

JUDr. Ladislav Rolný žije ve Vyškově od r. 1977. Narodil se v roce 1949 a své dětství prožil v Kanicích u Brna uprostřed Moravského krasu. Původní profesí je právník.

Jeho olejomalby zachycují zamilovaná místa ze vzpomínek na dětství spojené s toulkami u Babic a Křtin, ale i nově objevovaná místa z okolí Vyškova.

Autor se velmi často a rád vrací do rakoveckého údolí, k rybníkům Chobotu a Valcha. I když zachycuje přírodu ve všech ročních obdobích, přece je nejčastěji na jeho obrazech vidět podzimní krajina.

Na této výstavě nabízí ke shlédnutí obrazy ze tří tematických okruhů:
Krajina
Obrazy s architektonickými prvky středomoří
Zátiší s květinami a motýly

Autor je členem Sdružení umělců Moravy a Slezska a svá díla prezentuje také na společných výstavách sdružení v Brně, v Luhačovicích a v dalších městech. Jedná se o jeho dvanáctou samostatnou výstavu.

Výstavu si můžete prohlédnout v provozních hodinách knihovny do 29. října 2014.
Vystavené obrazy jsou prodejné – informace na e-mailu rolny(zavináč)quick.cz. 

Autorky fotografií: Jitka Wohlgemuthová, Vyškovský zpravodaj a Zdeňka Adlerová, KKD

Fotogalerie


Vernisáž výstavy Ladislav Rolný - obrazy