Výstava fotoobrazů ve vyškovské knihovně

Největší zázemí pro dítě je zdravý tátaAž do konce dubna můžete ve 2. podlaží knihovny navštívit výstavu Největší zázemí pro dítě je zdravý táta. Je to třetí zastávka  této putovní výstavy, kterou chce Masarykův onkologický ústav zcela netradiční formou upozornit na nutnost prevence rakoviny varlat a prostaty. Proto oslovil známé tatínky, kteří kalendáři a potažmo fotoobrazům propůjčili své tváře.

Byli to televizní moderátor Bohumil Klepetko, fotbalista brněnské Zbrojovky Jan Trousil, herec Ivan Trojan, oštěpař Jan Železný, herec a režisér Petr Gazdík, houslový virtuos Pavel Šporcl, desetibojař Tomáš Dvořák, herec Tomáš Matonoha, lékař Kliniky komplexní onkologické péče v Masarykově onkologickém ústavu v Brně Radim Němeček, herec Pavel Liška, klavírista a skladatel Petr Malásek a cimbalista a skladatel Dalibor Štrunc.

Autorem fotografií je brněnský fotograf Petr Šebl. Vznikl kalendář na rok 2011 a také fotoobrazy, které putují během letošního roku po celé republice. Jejich poslední zastávkou bude Masarykův onkologický ústav, kde také obrazy zůstanou.

Kalendář na letošní rok se známými tatínky lze zakoupit buď v Masarykově onkologickém ústavu v Brně, v Onkologickém informačním centru, 3. patro Švejdova pavilonu, adresa: Masarykův onkologický ústav, Onkologické informační centrum, Žlutý kopec 7, 656 53 Brno, mail: joukalova@mou.cz, tel.: 54313 4314 nebo v Nadačním fondu Niké, Dvořákova 14, 602 00 Brno, mail: veprekova@nf-nike.cz, tel.: 777 150 800.

Výtěžek prodeje kalendáře bude věnován na nákup nové endoskopické techniky pro sonografii.

PhDr. Zuzana Joukalová, tisková mluvčí MOÚ