Výsledky dotazníkové šetření Vyškovská knihovna nejen on-line, díl první

Od 7. do 30. 6. 2017 mohli uživatelé našich služeb vyplnit dotazník „Vyškovská knihovna nejen on-line…“. Právě zpracováváme jeho výsledky.

On-line verzi zobrazilo 542 návštěvníků, vyplňování dotazníků dokončilo 114 respondentů a tištěnou verzi vyplnilo 17 respondentů. Z toho 26 mužů (19,8 %) a 105 žen (80,2 %) ve věku:

vek_respondentu

 

Dvě otázky jsme věnovali našemu on-line katalogu, který čtenářům umožňuje nejen vyhledávání knih, ale prostřednictvím Čtenářského konta také rezervace, prodlužování výpůjček – můžete tak zamezit pokutám za upomínky, hodnocení titulů, službu SDI, půjčování e-knih apod.

 

katalog

 

katalog2

 

Ještě nemáte přístupové heslo k Vašemu Čtenářskému kontu? Požádejte o ně při nejbližší návštěvě knihovny, heslo společně zřídíme a vše Vám vysvětlíme.

 

Když pomineme připomínky typu (citujeme): nevidím na nástěnce, do kanálů nechodím, kde máte ten kanál?, málo dotazníků máte, polohuji, kvůlivá dotazníkům, nějaké náměty bybyli, nemám čas, víc kultury menších, Moc se mi tu líbí Anna Vašíčková (pozn. red.: žádná Anička u nás bohužel nepracuje) apod., rádi bychom Vás postupně seznámili s názory respondentů a našimi reakcemi na ně.

Ve druhém díle bude pracovnice T-klubu, místnost pro náctileté, Mgr. Ivana Šrámková reagovat na tyto dvě připomínky:
1. Téměř všechny akce jsou pro malé děti nebo pro starší dospělé osoby. Pro starší děti (13-18 let) a pro dospělé (20-50 let) nepořádáte žádné akce.
2. mílo akcí pro romy (předpokládáme, že správně mělo být málo akcí pro Romy)

Sledujte nás!

Díl druhý