Vyškovský cedník 2016 – známe vítěze

Ve středu 29. března 2017 se v Knihovně Karla Dvořáčka konalo slavnostní vyhlášení výsledků již desátého ročníku literární soutěže Vyškovský cedník. Soutěž proběhla ve třech kategoriích: I. kategorie byla určena soutěžícím mezi 11 a 15 lety, II. kategorie 16 – 20 letým, III. kategorie soutěžícím nad 20 let. Rozhodoval věk, kterého soutěžící dosáhli v roce 2016.

Téma I. kategorie znělo Čím to je? a pětičlenná porota hodnotila celkem 16 prací. Nakonec udělila pouze 1. a 2. místo. Autorka vítězné práce citlivě zpracovala příběh horečného snu a užila nápadité jazykové obraty.

Ve II. kategorii s tématem Dar bylo přihlášeno 27 prací. Potěšilo nás, že oproti minulému roku soutěžili i čtyři chlapci. Přestože na vítězství nedosáhli, věříme, že je to neodradí od dalšího psaní. Porota neměla při výběru vítězů snadné rozhodování, neboť úroveň příspěvků v této kategorii byla dosti vyrovnaná. Čtyři oceněné práce se vyznačovaly silnými příběhy a originálními motivy. Jednoznačně zvítězila vánoční povídka s poutavou zápletkou a nečekanou pointou.

Tématem III. kategorie byl citát J. R. R. Tolkiena „Odvaha se nachází na nepravděpodobných místech“. Soutěžily pouze 3 práce, dvěma z nich porota udělila čestná uznání.

Je potěšitelné, že mnohá jména soutěžících se každoročně opakují. Doufáme, že se autoři, kterým to tentokrát nevyšlo, nenechají odradit a zúčastní se v dalším ročníku znovu.

Výsledky soutěže:

I. kategorie
1. místo: Tereza Ferziková – Všechno není takové, jak se zdá
2. místo: Jana Dolejšová – Opora
3. místo: nebylo uděleno

II. kategorie
1. místo: Veronika Tupá – Milionové Vánoce
2. místo: Monika Kasperová – Nesnáším bipolární poruchu… je skvělá!
2. místo: Lucia Tutková – Andělé mezi námi
Čestné uznání: Pavla Dordová – Prázdná mysl

III. kategorie
Čestné uznání: Kateřina Orságová – Říci si sbohem
Čestné uznání: Dagmar Stryjová – Můj přítel lišák

Text: Mgr. Sylva Cidlinská, zástupkyně vyhlašovatele
Fotografie: Zdeňka Adlerová a Mgr. Sylva Cidlinská

Sborník oceněných prací ke stažení a tisku v pdf.

Fotogalerie


Vyhodnocení literární soutěže Vyškovský cedník 2016