Vyškovsko má talent: prof. PhDr. David Šmahel, Ph.D.

Událost se konala 16.3.2022 16:30 - 18:00 ve velkém sále.

Zveme Vás na letošní třetí besedu v rámci projektu Vyškovsko má talent. Ve středu 16. března 2022 v 16.30 h bude naším hostem prof. PhDr. David Šmahel, Ph.D., vedoucí institutu „Interdisciplinární výzkum internetu a společnosti“.

Že používání moderních technologií a internetu ovlivnilo lidské chování a prožívání, na to by si asi vsadil každý. Jak moc a v jakých ohledech, tím už se skoro dvacet let zabývá psycholog David Šmahel z Fakulty sociálních studií MUNI. Původně studoval informatiku a kromě studia trávil stovky hodin času hraním tehdy počítačových her – chování lidí v online prostředí ho už tehdy začalo fascinovat.

Ačkoliv lidé mají technologie a jejich užívání tendenci démonizovat, výsledky Šmahelova výzkumu a řady mezinárodních studií tyto emoce mírní. „Internet je především zrcadlem reálného světa,“ uklidňuje Šmahel, že se na sítích a díky nim nic tolik jiného nebo neobvyklého neděje. „Jistě, u někoho může například nadužívání sociálních sítí vést ke vzniku závislosti, ale někdo se díky těmto formám komunikace bude cítit lépe a na někoho to zase nebude mít efekt vůbec žádný,“ vysvětluje.

Zdroj

Přijďte si vyslechnout odborníka na slovo vzatého a zeptejte se ho na to, co vás v tomto tématu zajímá.