Vyškovsko má talent - aktualizováno

V létě loňského roku jsme se rozhodli, že našim čtenářům a návštěvníkům připomeneme zajímavé osobnosti, které se narodily, dlouho žily či stále žijí ve Vyškově/na Vyškovsku a jejichž talent - umělecký, technický, vědecký, humanistický ... - překročil hranice našeho regionu. Měli jsme štěstí a několik námi oslovených souhlasilo. Ovšem knihovníci míní, pandemie mění...

Přesto jsme se nevzdali a doufáme, že Vám každý měsíc budeme moci představit "vyškovský talent" zatím alespoň prostřednictvím on-line streamu na našem facebookovém profilu. Bližší informace v Událostech.

Naším lednovým hostem byla vyškovská rodačka, herečka Sarah Haváčová (vidoezáznam na Youtube).

V únoru jsme si povídali s Erikou Hanáčkovou, která se před pěti lety rozhodla podnikat v neobvyklém oboru - v českém jazyce (videozáznam na Youtube)

V úterý 23. března 2021 jsme si povídali s onkologem Fakultní nemocnice Brno, pedagogem Masarykovy univerzity v Brně a spisovatelem prof. MUDr. Michaelem Doubkem, Ph.D. (videozáznam na Youtube)

V úterý 6. dubna 2021 budeme besedovat s historičkou a předsedkyní Sdružení Čechů z Volyně a jejich přátel Mgr. Dagmar Martinkovou.

V úterý 4. května 2021 bude naším hostem vyškovský učitel, novinář a spisovatel Josef Špidla.

V úterý 1. června 2021 se on-line setkáme s filmovým producentem a režisérem Radimem Procházkou.

Znáte další osobnosti, na které může být náš region hrdý a kteří by se dokázali podělit o svůj životní příběh, ať už prostřednictvím on-line streamu či živě v našem sále? Napište na email adlerova@kkdvyskov.cz. Děkujeme.