Vyškovská knihovna v létě a po prázdninách

Po dvou týdnech zahájila Knihovna Karla Dvořáčka ve Vyškově v nově vymalovaných prostorách opět svoji činnost, zatím, až do konce srpna, ve zkráceném prázdninovém režimu. Omezení provozu se týká pouze uživatelů, ne zaměstnanců knihovny. Dny tzv. „zavřených dveří“ využíváme na práci a aktivity, které nelze realizovat během půjčování.

Návštěvníky knihovny i odbornou veřejností oceňované uspořádání, přístupnost a značení knihovního fondu bylo obohaceno o další vylepšení, které uvítají především milovníci rozsáhlých románových ság. Začali jsme s kompletováním vícesvazkových děl, jejich grafickým označením piktogramem a doplněním záznamu v katalogu. Do každé knihy bude také vlepen přehled dalších dílů. Vzhledem k velkému počtu vícesvazkové beletrie, kterou knihovna vlastní, se jedná o poměrně náročný úkol, jehož realizace potrvá delší dobu. Do konce prázdnin budou zpracovány knihy v oddíle Romány pro ženy.

A jak jsme připraveni na novou sezónu? Na podporu čtenářství, zlepšení prostředí a pro zvýšení poutavosti knihovny nabízíme čtenářům a uživatelům řadu zajímavých novinek a výhod. Naším zřizovatelem, MěÚ ve Vyškově, byl schválen inovovaný Ceník služeb poskytovaných knihovnou, v němž došlo k několika pro čtenáře příznivým úpravám cen. Jedná se o snížení registračních poplatků pro studenty, držitele rodinných pasů a senior pasů, manželské průkazky a zpozdného u CD. Mírně navýšily pouze 2 položky: Meziknihovní výpůjční služba, jejíž sazba musí reagovat na sice malý, ale přesto trvalý nárůst cen poštovného. A peněžité náhrady za ztracené nebo zničené knihy, kde jsme brali v potaz dva aspekty Jednak jako trochu motivující prostředek na „nepořádné“ čtenáře ke zvýšení ochrany knihovního fondu a stále rostoucí ceny knih.

Kromě duševní „potravy“ nabízíme i občerstvení skutečné. Pro ještě příjemnější posezení v Literární kavárně bude návštěvníkům knihovny k dispozici nový nápojový a prodejní automat, který bude nabízet teplé i studené nápoje a kusové zboží – bagety, slané pečivo a drobné cukrovinky. Tímto již podruhé reagujeme na přání uživatelů knihovny, které vyjádřili v anketě „Chci, aby v knihovně …“.

Tak nezapomeňte – od 3. září se těšíme na Vaši návštěvu v každý všední den i v sobotu.