Vyškov četl dětem

kolaz05eV pondělí 1. června 2015 jsme před vyškovskou knihovnou uspořádali malý čtenářský happening spojený s oslavou Mezinárodního dne dětí.

Již potřetí jsme se připojili k celostátní akci Celé Česko čte dětem, jehož poslání je prostřednictvím společného čtení budovat pevné vazby v rodině. Pravidelné předčítání dětem má obrovský význam pro rozvoj jejich emocionálního zdraví. Předčítání rozvíjí paměť a představivost, učí myšlení. Předčítání utváří pevné pouto mezi rodičem a dítětem. My neříkáme „Jdi a čti si!“, ale „Pojď, budu ti  číst“. Stačí 20 minut denně. Každý den.

A jak jsme četli ve Vyškově?

Naše setkání zahájil harmonikář Dalimil a po úvodním slově vedoucí odd. Služby čtenářům Dagmar Marušincové se mikrofonu chopil první host – náměstek hejtmana Jihomoravského kraje Roman Celý a Babička Drsňačka. Druhým hostem byl ředitel ZUŠ Vyškov Aleš Musil, který si přinesl také flétničku.

Četli nám také ředitel MKS Vyškov Luboš Kadlec, zástupkyně ředitele ZOO park Vyškov Dagmar Nepeřená, Jarmila Wolfová z Divadla Haná a Stanislav Kolařík z Města Vyškov.

Hlavním „čtoucím“ hostem byl známý brněnský herec, představitel pohádkového starého Lotranda z filmového ztvárnění dvou pohádek Karla Čapka Lotrando a Zubejda, Jiří Pecha. V jeho skvělém podání jsme si poslechli pohádku O princezně solimánské.

Představila se nám také děvčata, mistryně České republiky, z týmu mažoretek Kalimero Vyškov, Těšany a žongléři Dominik Grohmann a Roman Štěpánek. S oběma si děti užily také žonglérský workshop ve velkém sále knihovny.

Exotickou návštěvnicí byla roční velbloudice Aiša, která společně se svými koňskými kamarády přišla děti pozvat do ZOO parku Vyškov, kde se právě narodilo malé lamátko (mládě od lamy).

Jaká by to byla oslava, kdyby se na ní nemlsalo! O sladkou zmrzlinu, lízátka a pitný režim se postarala Kavárnička U voňavého krámku (za gymnáziem).

Happening se, i díky slunečnému počasí, vydařil. Děkujeme všem hostům i návštěvníkům za skvělou atmosféru a těšíme se zase někdy „načtenou“.

Akce se konala díky finanční podpoře nadace Tři brány Vyškov a Klubu přátel KKD. Děkujeme!

Fotogalerie


Vyškov četl dětem