Vyškov četl dětem

V úterý 4. 6. 2019 proběhl na prostranství před Knihovnou Karla Dvořáčka tradiční happening Celé Česko čte dětem. Tato akce se konala v rámci 9. ročníku celostátního svátku dětí a literatury v podobě Týdne čtení dětem ČR a současně oslavy Mezinárodního dne dětí.

Návštěvníci se mohli bavit na představení Divadla Facka s názvem Tůdle a Nůdle o dvou klaunech, kteří utíkají z cirkusu. Ti na svém útěku zakládají společně s dětmi svůj vlastní cirkus. Malí diváci tak měli možnost se v průběhu představení, založeném na cirkusových dovednostech, improvizaci a vzájemné interakci, seznámit jak s cirkusovým, tak i divadelním uměním.

Se svými oblíbenými knihami z dětství seznámili návštěvníky představitelé města Vyškova – 1. místostarostka Karin Šulcová, místostarosta Josef Kachlík a ředitel Městského kulturního střediska Luboš Kadlec. Přinést a představit svou oblíbenou knihu ostatním návštěvníkům mohly i děti samotné.

V průběhu přibližně dvouhodinového programu vystoupili také žáci ZUŠ Vyškov s tanci, hudbou i dramatizací textů Davida Walliamse (Míra Betl) a Jiřího Žáčka (Jak vyzráli na požáry).

Spolu s malými návštěvníky jsme se pokusili vytvořit „bublinový rekord“ – udělat co nejvíce bublin v jednu chvíli a na jednom místě. Zájemci si mohli během akce vybrat také v bazaru z řady dětských knih, vyrobit vlastní placku či nechat na obličej namalovat oblíbený obrázek.

V závěru programu se účastníci ankety mohli těšit na slosování o knihy věnované nakladatelstvím Albatros. Výherci se stali Eliška Budíková, Natálie Ema Bushellová, Tereza Čablová, Ibrahim Hazaa, Jan Mančyk, Sofie Kratochvílová, Tereza Sedláčková a Sofie Švestková.

Cílem kampaně Celé Česko čte dětem je upozornit na budování pevných vazeb v rodině prostřednictvím společného čtení. Pravidelné předčítání dětem má totiž obrovský význam pro rozvoj jejich emocionálního zdraví, rozvíjí paměť a představivost, učí myšlení a zároveň utváří pevné pouto mezi rodičem a dítětem.

Více informací o Týdnu čtení dětem ČR naleznete na www.celeceskoctedetem.cz.

Mgr. et Mgr. Ivana Šrámková

Fotogalerie


Vyškov četl dětem