Vyškov četl dětem

Nová aktivita ke zvýšení čtenářské gramotnosti dětí
Ve středu 1. června 2011 byl slavnostní inaugurací zahájen 1. Mezinárodní týden čtení dětem. Organizátory akce, která probíhala v městech a obcích celé České republiky a Polské republiky až do 7. června 2011, jsou Celé Česko čte dětem (http://www.celeceskoctedetem.cz/) a Cała Polska Czyta Dzieciom.

Cílem Mezinárodního týdne čtení dětem je zahájení trvalé mezinárodní spolupráce organizací, které svými činnostmi a aktivitami vychovávají k lásce k literatuře a prostřednictvím společného čtení budují pevné vazby v rodině. Mezinárodní týden čtení bude impulsem pro české školy, knihovny, literární kavárny a širokou veřejnost, aby každoročně vždy od 1. do 7. června pořádaly takovéto svátky literatury v celé republice.

1. Mezinárodní týden čtení dětem se uskutečnil pod záštitou ministra kultury MUDr. Jiřího Bessera, ministra zahraničních věcí Karla Schwarzenberga, vládní zmocněnkyně pro lidská práva Mgr. Moniky Šimůnkové, generálního ředitele Národní knihovny ČR Ing.Tomáše Böhma a Zastoupení Evropské komise v České republice. Na výzvu Národní knihovny v Praze se k této akci připojila i Knihovna Karla Dvořáčka ve Vyškově veselým happeningem.

K našim osobnostem – starostovi města Vyškova Ing. Jiřímu Piňosovi, místostarostům Romanu Celému a Karlu Jurkovi a řediteli MKS Mgr. Luboši Kadlecovi se připojili nejen knihovnice ale také vyškovští divadelníci, členky skupiny mažoretkového sportu Kalimero, žonglér Dominik Grohmann a mluvené slovo hudbou doprovázel skvělý harmonikář Dalimil Ševčík ze ZUŠ Vyškov. Četli jsme Knihy džunglí, Knížku Ferdy Mravence, Boříkovy Lapálie, klasickou pohádku Rozum a štěstí i jednu až z Indie, příhěhy moderní i rýmované.

Děkujeme všem účinkujícím a posluchačům za pohodovou atmosféru a prodejně WIKY – hračky, papír, Vyškov za vytvoření útulného hravého prostředí.

Princezna tentokrát nepřišla, ale možná se sejdeme příští rok …

Foto: Zdeňka Adlerová (1-20) a Jitka Wohlgemuthová (21-28).
Více fotografií na našem Facebookovém profilu.

Fotogalerie


Vyškov četl dětem