Vyhodnocení literární soutěže 50+

Ve středu 16. listopadu 2011 proběhlo v sále Knihovny Karla Dvořáčka ve Vyškově slavnostní vyhodnocení literární soutěže pro věkovou kategorii 50+. Účastníci z celé republiky si se svými přáteli, patronkou soutěže, mladou vyškovskou spisovatelkou Janou Žujovou i zástupci poroty povídali o literárních aktivitách, knihách, tématech soutěže. Samozřejmě došlo i na předávání cen.

„Láska má je láska tvá, v duši hřeje, sílu dá, kdo ji nezná, ať to zkusí, láska je věc kouzelná.“ Tato slova z písně známé skupiny Rangers (Plavci) mne inspirovala k vyhlášení tématu letošního ročníku naší literární soutěže pro kategorii 50+.

Po celá staletí jsou miliony lidí na celém světě okouzleni láskou. Ale co je to vlastně láska? Někdo definuje lásku jako vzájemnou sympatii, citovou blízkost. Pro některé je to spíše nepřenosná zkušenost, kterou si musí každý zažít sám. Milovat totiž lze nejen muže, ženu, ale také rodiče, děti, přírodu, filmové hvězdy, zvíře, plyšovou hračku či svíčkovou. Láska je neuchopitelná, je bláznivá a pro každého znamená něco jiného, proto je tak krásná.

Jsem ráda, že naši autoři našli tento hluboký cit v mnohých podobách a svěřili své nitro tužce a papíru, resp. klávesnici svého počítače. Pravda, v některých příbězích jsme ono chvějivé kouzlo nacházeli jen stěží, nebo vůbec ne. Do našeho sborníku jsme však vždy zařazovali všechny došlé práce a tak ani letos jsme neudělali výjimku. Kdo ví, třeba jiní čtenáři, nezatížení „hodnotícími parametry“ najdou lásku i tam, kde jsme ji my neviděli.

Děkuji všem za jejich láskyplné příběhy a těším se na čtenou v jubilejním pátém ročníku naší literární soutěže. Její téma bude vyhlášeno 28. 6. 2012.

Výsledky soutěže:

Patronka Jana Žujová
1. místo: Václav Kučera, Praha – Pro příští lásku
2. místo: Miloš Šťastný, Bučovice – Polibek medúzy
3. místo: Jana Herrmannová, Praha – Kulišárny tetičky Boženky

KKD Vyškov
1. místo: Václav Kučera, Praha – Pro příští lásku
2. místo: Jana Herrmannová, Praha – Hvězdy
3. místo: Jana Fafejtová, Praha – Šála
4. místo: Helena Kopečná, Šternberk – Není nad to mít starostlivou sousedku

Tradičními sponzory naší soutěže jsou Grafické závody Kusák Vyškov a Včelařství Sedláček Bučovice. Děkujeme.

Sborník došlých prací ke stažení v doc.

Fotogalerie


Vyhodnocení literární soutěže 50+