Virtuální univerzita 3. věku, konzultační středisko Vyškov

logo02Vážení senioři, chcete se i Vy stále vzdělávat a rozšiřovat si své vědomosti?

V našem konzultačním středisku je možné studovat různá témata v malé skupince Vašich seniorských vrstevníků, kteří mají – podobně jako Vy – zájem o plnohodnotně strávený čas při získávání nových poznatků. Příjemné pro Vás může být i seznámení se s novými „spolužáky“, se kterými můžete sdílet i další aktivity volného času.

Provozně ekonomická fakulta České zemědělské univerzity v Praze obohatila nabídku výuky Univerzity třetího věku (U3V) o Virtuální U3V, která Vám dává možnost zájmového vysokoškolského studia přímo v místě Vašeho bydliště. Neváhejte a přijďte mezi nás!

V zimním semestru 2015 otevíráme pro posluchače dvě semestrální témata:

1. Dějiny oděvní kultury III

V další řadě přednášek o historii odívání se dostaneme na začátek 20. stol. Na období končící secese navazuje doba začínající G. Chanel, E. Schiaparelli, M. Fortunyho a dalších nových autorů, kteří se snaží budovat nový pohled na pohodlnou, funkční a zároveň estetickou podobu oděvu časů kolem 1. světové války. Pokračovat budeme 20. a 30. lety. Zjistíme, jak naše módní salóny dokázaly srovnat krok s Paříží i Londýnem. Léta 40. a 50. jsou již ve znamení módního diktátu Paříže, 60. a 70. léta jsou dobou uvolněných konvencí, odrazem války ve Vietnamu, hnutí Hippies na jedné a vlivem kosmického programu na straně druhé. A byznys módou let 80. se dostaneme ke konci 20. století.

2. Barokní architektura v Čechách

Přednášky odborným pohledem sledují architekturu, která byla vytvořena v době baroka a kterou můžete sami navštívit během svých cest po naší vlasti.

Každé semestrální téma má šest přednášek. Koná se zpravidla 2x měsíčně ve středu, 1. téma v 9 – 10.30 hod., 2. téma v 10.15 – 11.45 hod. (čtvrthodina uprostřed společná pro obě témata). Zahájení 30. září 2015.

Studijní poplatek, splatný při osobním podání přihlášky, činí 350 Kč za jeden semestr a jedno téma. Posluchač může studovat jedno nebo obě témata najednou. Přihlášku pro nové posluchače si můžete vyzvednout osobně v KKD nebo stáhnout z www.kkdvyskov.cz, sekce Kurzy a výuka. Všeobecné informace k VU3V najdete na www.e-senior.cz.

Přihlášky a platby ke studiu VU3V přijímáme od 17. srpna do 14. září 2015 v přízemí, v referenčním odd. KKD Vyškov. Další informace na www.kkdvyskov.cz nebo na e-mailu adlerova@kkdvyskov.cz.

Příloha:

Přihláška pro nové posluchače VU3V ke stažení a tisku v pdf.