Virtuální literární streamy. Soutěž!

V úterý 13. října 2020 jsme uspořádali v pořadí již sedmý literární stream. K této formě besed - prezentace autorů a jejich knih - jsme se rozhodli letos na jaře, kdy první vlna koronavirové pandemie zcela uzavřela také knihovny.

První statečnou byla Sabina Zelená, se kterou jsme v květnu navázali spojení až z daleké Austrálie. Za druhou autorkou jsme si "zaletěli" na sever Itálie, zde žije blogerka Marta Kučíková. V červnu jsme se pak vydali pod Jeseníky, kde jsme si povídali se spisovatelkou Annou Strnadovou.

O prázdninách jsme besedovali se dvěma Zuzanami - běžkyní Součkovou a populární autorkou historických románů Koubkovou. Minulý týden jsme na našem FB profilu přivítali prvního muže básníka, prozaika a hudebníka Michala Čagánka.

Poslední stream s knižní editorkou, iniciátorkou mnoha původních českých knižních projektů a také autorkou knihy Hornické vdovy, nominovanou na cenu Magnesia Litera, Litera za publicistiku, Kamilou Hladkou jsme netradičně přenášeli přimo z budovy vyškovské knihovny.  Akci tentokrát zaštítila MAS Vyškovsko, která pro Vás připravila soutěžní anketu:

Kniha Hornické vdovy přináší autentické autorizované příběhy hornických vdov na pozadí historických proměn Československa a České republiky. Soutěžní otázka zní: V jakém časovém období se tyto příběhy odehrávají? Uveďte roky nejstaršího a nejmladšího příběhu. Své odpovědi zašlete na email masvyskovskomap@seznam.cz, nejpozději do 18.10.2020. Do předmětu emailu napište Soutěž Hornické vdovy. Začátkem příštího týdne bude ze správných odpovědí vylosováno 8 výherců. Pozorní posluchači streamu jistě už odpověď znají.

Věříme, že jsme alespoň touto formou přispěli k popularizaci českých autorů, představili jsme našim čtenářům zajímavé osobnosti a mimo jiné dali všem tipy na dobré čtení. Všechny streamy najdete na našem facebookovém profilu v sekci videa

Připojte se k nám! Pište do komentářů či do zpráv své názory, náměty a přání.