VIDA! science centrum Brno podpořilo vyškovský Kroužek zábavné logiky pro děti

Vida_science_centrum

V pondělí 1. prosince 2014 byl v Brně slavnostně otevřen nový zábavní vědecký park VIDA! science centrum. Na ploše téměř 5 000 m2 tu na hravé objevitele bez rozdílu věku čeká přes 150 interaktivních exponátů, díky kterým mohou lépe porozumět světu kolem nás.

Unikátní expozice je rozdělena do čtyř hlavních tematických sekcí: Planeta, Civilizace, Člověk a Mikrosvět. Samostatná část, Dětské science centrum, je věnována dětem od 2 do 6 let. Zemětřesná deska, oceán v lahvi, kolo na laně, rotující místnost, simulátor povodně, model lidského srdce v nadživotní velikosti, společenství mravenců Atta, archeologické pískoviště, vodní tiskárna – to jsou ukázky exponátů VIDA! science centra. Dotýkat se exponátů je tu více než doporučeno.

„Objevujete tu nejen očima, ale všemi smysly. I složité přírodní jevy představujeme formou hry a zábavy,“ říká Lukáš Richter, ředitel Moravian Science Center Brno, příspěvkové organizace Jihomoravského kraje, která VIDA! science centrum provozuje.

Připravovaný doprovodný program zahrnuje představení plná zábavných pokusů a speciální programy pro školní skupiny i veřejnost. Galerie pavilonu slouží k instalaci aktuálních výstav, z nichž první je věnovaná problematice pasivních domů.

Náměstek hejtmana Jihomoravského kraje Václav Božek o projektu říká: „Brněnské science centrum zcela zapadá do koncepce Jihomoravského kraje, který se profiluje jako jednička mezi regiony ČR v oblasti podpory vědy, výzkumu a inovací. Věříme, že VIDA! science centrum významně přispěje k pozitivnímu vnímání vědy u široké veřejnosti nejen v našem kraji.“

Na středu 17. prosince 2014 jsme pro děti z Kroužku zábavné logiky při KKD Vyškov připravili Vánoční turnaj. Účastníky čekají bludiště, logické úkoly, Morseova abeceda a hra Ubongo. Těm nejúspěšnějším věnovalo VIDA! science centrum tři volné vstupenky do své expozice. Na děti čekají také knihy plné rébusů, spojovaček a omalovánek, které darovala firma Ceiba s.r.o.. Oběma organizacím děkujeme!

Kdo získá tyto skvělé ceny? Sledujte naše internetové stránky!

Text a foto: Vida! science centrum a Zdeňka Adlerová

Fotogalerie


Vida! science centrum Brno