Vernisáž výstavy Vyškov trochu jinak

V pátek 2. března 2018 se v Knihovně Karla Dvořáčka uskutečnila vernisáž výstavy fotografií Jiřího Nallera Vyškov trochu jinak. Vernisáž uvedla a o příjemně uvolněnou a rozesmátou náladu se postarala Jana Kolčářová. Mluvené slovo doplnila krásnými tóny klavíru nadaná studentka vyškovského gymnázia Jitka Holzerová.

I přes nepřízeň počasí se na neobvyklé pohledy na Vyškov přišlo podívat více než padesát hostů, mezi nimi i několik vyškovských fotografů. Jeden z nich, Mirek Procházka, celou akci dokumentoval. Po skončení oficiální části vernisáže následovala komentovaná prohlídka. Fotografie jsou pořízeny z různých míst, kam se není až tak jednoduché dostat a většinou i za zajímavého světla. Jiří Naller ochotně odpovídal na dotazy odkud,jak a kdy byly fotografie pořízeny.

Aby se nejednalo jen o klasickou výstavu, po jejímž ukončení sedá na fotoobrazy pouze prach někde v koutě, rozhodl se autor spojit ji s něčím prospěšným. Všechny vystavené fotografie byly nabídnuty do internetové aukce a vy můžete po dobu dvou týdnů (do 16. března 2018) připisovat svoje nabídky do komentáře pod vybranou fotografii. Po ukončení výstavy zveřejní autor nejvyšší nabídky u jednotlivých fotek a kontaktuje výherce aukcí. Veškeré peníze, které se touto aukcí získají, budou věnovány ve prospěch Záchytné stanice ve Vyškově, tedy pro pejsky v nouzi.

Výstava v sále KKD potrvá do 31. března 2018 a bude přístupná vždy mimo akce. Sledujte náš program.

Fotogalerie


Vyškov trochu jinak