V pobočce knihovny na ZŠ Morávkova to žije dětským smíchem

Spousta Vyškovanů ani neví, že Knihovna Karla Dvořáčka má svou pobočku také v budově Základní školy Morávkova. V úterý 14. února 2012 zde probíhal zápis dětí do první třídy a do zajímavého programu byla zakomponována i knihovna – sídlil v ní taťka Šmoula.

Ten spolu s Fešákem pomáhal trošku vyjukaným, budoucím prvňáčkům plnit zábavné úkoly. Pak si paní učitelky vyzvedly děti i jejich rodiče a všichni pokračovali postupně na další stanoviště. Čekání si krátili prohlížením knížek a časopisů.

Další týden přišla do knihovny třída 1.B s paní učitelkou Kateřinou Gibalovou.

V rámci projektu (nejen) na podporu čtenářství S knížkami se kamarádím autorky Evy Pipkové se děti seznámily s knihovnou. Mnohé byly v knihovně poprvé a tak bylo vhodnější komorní prostředí malé knihovny ve škole, kterou už za půl roku školní docházky znají.

Během návštěvy se děti dozvěděly několik základních informací o knihovně a prohlédly si dětské knihy a časopisy. Potom jsme hráli hádankovou hru s naším knihovním maskotem kachnou Kachnou a nakonec děti knihovnici překvapily nápaditou písní o knížkách, kterou za kytarového doprovodu paní učitelky zazpívaly.

Text:

S knihami se kamarádím,
a já vám to také radím,
a já vám to také radím,
přátelé.

Kdo si s knihou neužívá,
ten svůj život neprožívá,
ten svůj život neprožívá,
vesele.

Refrén:
Já vám přicházím dát,
dát víc, než mohu znát.

Kdo si nečte ten nežije,
tomu chybí fantazie,
tomu chybí fantazie,
potřebná.

Na počítač nespoléhám,
s pěknou knihou sám uléhám,
s pěknou knihou sám uléhám,
je milá.

Refrén:
Já vám přicházím dát,
dát víc, než mohu znát.

Děti pod dojmem z návštěvy knihovny ve škole nakreslily obrázky. O tyto dětské výtvory a fotografie z návštěvy dětí  a zápisu prvňáčků se s vámi podělíme v naší fotogalerii.

Fotogalerie


Děti v knihovně na ZŠ Morávkova