V knihovně jsme pokřtili dvě knihy pro děti

V úterý 20. února 2018 jsme v Knihovně Karla Dvořáčka ve Vyškově pokřtili dvě knihy pro děti.

Petra Štarková z Brna představila přítomným dětem i dospělým svou novou knihu Lukáš a profesor Neptun, která vypráví o hvězdách, cizích planetách, autismu, a hlavně o Lukášovi. Je mu devět let, dva měsíce a čtyři dny, má rád astronomii a chodí do třetí třídy. Aby se mohl učit s ostatními dětmi, pomáhá mu ve škole asistentka Anetka. Jenže jednoho dne Anetka do školy nedorazí! Začíná nejdobrodružnější den v Lukášově životě!

Vyškovská rodačka Kateřina Foltánková hovořila o své první knize pro děti Sedm princezen. Její zvláštností je, že hlavní postavou může být malá čtenářka – jméno hrdinky a její kamarádky se v tiskárně doplňuje podle přání kupujícího.

Stačí se obléct do nových šatů, projít kouzelnými dveřmi a hlavní hrdinka, kterou je vaše holčička, se ocitne ve světě fantazie. Seznámí se s dráčkem Mlaskem a společně doputují až na zámek, kde žije sedm princezen. Holčička postupně zjišťuje, že hraní s nimi není takové, jaké čekala. Ukazuje se, že princezny kromě korunky a šatů „zdobí“ i špatné vlastnosti. Dokáže se s tím hrdinka vypořádat a pozná sílu opravdového přátelství?

Obě spisovatelky vyprávěly o svých knihách, prozradily zajímavosti ze zákulisí, odpovídaly na zvídavé dotazy a uspořádaly malý vědomostní kvíz. Dva úspěšní řešitelé si domů odnesli právě křtěné knihy. Knihy pokřtily přítomné děti sprškou bonbónů.

Publikace obou autorek si můžete vypůjčit v naší knihovně. Sedm princezen se pro nás teprve „vyrábí“. Chcete si tipnout, jak se budou jmenovat dvě hrdinky v „knihovním“ vydání a vyhrát cenu? Sledujte náš Facebook v pondělí 26. února!

Autor fotografií a videa Mirek Procházka, zpracovala Zdeňka Adlerová

Video z akce

Fotogalerie


Křest knih pro děti