V knihovně byli andělé

V roce 2015 otevřela ADRA ve Vyškově charitativní obchůdek. Nezůstalo ale jen u něj, ADRA má dnes ve Vyškově i řadu dalších aktivit – sociální šatník pro lidi v nouzi, burzy pro seniory či vzdělávací programy pro děti z mateřských a základních škol.

A je tomu právě rok, co začala vyškovská ADRA s dobrovolnickým programem . Proškolení dobrovolníci tak mohou přinášet radost nemocným ve vyškovské nemocnici, klientům Domova pro seniory ve Vyškově či v Habrovanech a také v chráněném bydlení. Dohromady strávili tito dobrovolníci, ti dobří andělé bez křídel, u svých klientů 313 hodin ve 220 dnech. To je třeba doba, za kterou byste ušli z Vyškova pěšky do Curychu  nebo 10krát obletěli zeměkouli. Dobrovolníci se ale rozhodli dát svůj čas raději osamělým a nemocným lidem.

A právě setkání pod názvem Hledají se andělé bylo poděkováním vyškovským dobrovolníkům. Současně jsme měli také možnost prohlédnout si výtvory dětí, žáků 3.-5.tříd ZŠ Purkyňova, na toto téma. I díky jim se snad rozšíří zpráva, že takovýchto dobrých andělů není nikdy dost.

Kdybyste se chtěli i Vy přidat, můžete kontaktovat přímo p. Lauterbachovou (monika.lauterbachova@adra.cz, 777 623899). Dobrovolníkem může být každý, není k tomu třeba nic speciálního umět. Stačí vůle věnovat někomu čas a dobré srdce.

Text: Monika Lauterbachová
Foto: Zdeňka Adlerová

Fotogalerie


Hledají se andělé