Už máte mojeID?

Knihovna Karla Dvořáčka je validačním místem mojeID.

MojeID  je služba, která poskytuje uživatelům možnost centrálně spravovat svou internetovou identitu. Tito uživatelé se pak mohou přihlašovat na webových stránkách, které službu mojeID podporují, bez nutnosti registrace a nastavování různých uživatelských  jmen a hesel. Díky službě mojeID Vám stačí jen jedno jméno a heslo. Navíc si snadno budete moci své osobní údaje udržovat aktuální a nastavíte si, jaké konkrétní údaje poskytnete serverům při každém přihlášení. Svoje osobní údaje tak budete mít pevně pod kontrolou.

Jako první je potřeba založit účet a nastavit si údaje do mojeID profilu.

https://www.mojeid.cz/

KROK 1: ČÁSTEČNÁ IDENTIFIKACE
Částečná identifikace je základní úrovní účtu mojeID a spočívá v ověření správnosti e-mailové adresy a čísla mobilního telefonu, které uživatel vyplňuje do registračního formuláře. Ověření probíhá prostřednictvím kódů PIN1 (e-mail) a PIN2 (mobilní telefon), které uživatel po jejich obdržení vyplňuje v závěrečném kroku registrace. Tato úroveň ověření je povinná, bez ní nelze začít účet mojeID používat.

KROK 2: DOKONČENÍ IDENTIFIKACE
Smyslem úplné identifikace je ověření korespondenční adresy uživatele mojeID.

KROK 3: VALIDACE
Abyste mohli využívat celé spektrum služeb mojeID, můžete si nechat svůj účet validovat – ověřit. Validace je nejvyšším stupněm ověření účtu mojeID. Cílem validace je jednoznačné ověření totožnosti uživatele mojeID Validovanými údaji jsou celé jméno, adresa trvalého bydliště a datum narození.

K validaci účtu mojeID přineste s sebou: platný občanský průkaz a Žádost o validaci účtu mojeID, cizinci kromě pasu i potvrzení o trvalém bydlišti v ČR.

Žádost o validaci si vytiskněte ze svého profilu mojeID na záložce Nastavení. Překontrolujte si údaje uvedené v Žádosti o validaci účtu mojeID, zda souhlasí s údaji na identifikačním dokladu, případně si je upravte v profilu mojeID. Zaregistrovat nový účet mojeID nebo úpravu údajů a následné vytištění Žádosti o validaci účtu mojeID můžete provést i na veřejném počítači v knihovně.

Validaci vám zdarma zprostředkujeme v provozní době knihovny.

Více informací získáte dotazem na telefonní číslo 517 324 544, e-mailem na dobyskova@kkdvyskov.cz  nebo na www.mojeid.cz/validace.