Utajený svět

Významné událostí v životě člověka doprovázejí někdy tak nezvyklé rituály až se tají dech. Narození dítěte, prokázaní dospělosti, námluvy, sňatek, rozvod i smrt bývají v mnoha částech světa spojovány s velmi podivnými obřady.

Výběr nejkurióznějších a nejtajemnějších zvyků a obyčejů z celého světa, prezentoval v úterý 4. října před zaplněným sálem Knihovny Karla Dvořáčka ve Vyškově známý spisovatel, cestovatel a scénárista PhDr. Arnošt Vašíček.

Je také badatel a v neposlední řadě i dobrodruh, obdařený fantazií a dedukčními schopnostmi. Patří k nejakčnějším českým záhadologům a předmětem jeho zájmu byly a jsou především nerozluštěné archeologické nálezy, nevysvětlitelné úkazy a tajemné jevy, utajované rituály a legendy. Většinou pátrá po obecně neznámých senzačních skutečnostech, s nimiž se diváci či čtenáři seznámí vůbec poprvé a z nichž některé nesou punc světového unikátu. V posledních létech píše také scénáře hraných televizních filmů a seriálů.

Pořad byl doplněn množstvím filmových ukázek (tance v ohni, levitace, obřady s lebkami….) a měl u zúčastněných žáků vyšších ročníků ZŠ velký úspěch.

Fotogalerie


Arnošt Vašíček - Utajený svět