Úsměv, prosím

Ve čtvrtek 7. února 2013 jsme ve vyškovské knihovně zahájili další výstavu z cyklu Fotografie knihovně – knihovna fotografii. V prostorách knihovny si ji můžete prohlédnout do 5. 3. 2013. Nezapomeňte se podělit o své dojmy v Návštěvní knize ve 2. podlaží naproti schodišti!

Její autoři Chartlota Blunárová a Jiří Hloušek nám o sobě a své práci řekli:

Jsme dva mladí fotografové, které baví  svatební a portrétní fotografie. Ve chvílích, kdy naši kolegové litují, že se neumí rozdvojit, nám nic neunikne. A i tak se snažíme vyfotit víc, než jen nejdůležitější momenty dne.  Chceme předat nejen fotografie, ale především krásné vzpomínky. Jsme partneři, přátelé a kolegové zároveň. Můžeme se na sebe spolehnout. Dívčí a chlapecký pohled na svět se liší. Vzájemně se doplňujeme. Chceme fotit jinak, kreativně. Nepřestáváme se učit. Jsme nadšení, když můžeme vyzkoušet něco nového. Nebráníme se na první pohled bláznivým nápadům.

Charlota Blunárová
Ve Vyškově vyrůstala a v roce 2011 maturovala na zdejším gymnáziu. K fotografii měla blízko už od mala, často dokumentovala události ve svém okolí. Nyní studuje v Brně druhým rokem obor Průmyslový design na fakultě strojního inženýrství VUT. Miluje vše krásné. Design, architekturu, módu, typografii. Ráda poznávám nové lidi a místa. Kromě focení ji baví postprodukce, tedy následná úprava fotografií. Věří, že nefotogeničtí lidé neexistují.

Jiří Hloušek
Pochází z Vysočiny. Miluje foťáky a objektivy. Má radost, když zachytí to nejcennější – atmosféru. Klidně se při tom ušpiní, podstatný je neotřelý pohled a nápad na originální snímek. Fotí s radostí  a taky do novin, kam píše. Nejblíže má k reportáži a portrétní fotografii.

Těší nás, že v prostorách Knihovny Karla Dvořáčka můžeme představit velkoformátové fotografie, které jsme zachytili v uplynulém roce na mnoha místech Česka. Hlavním motivem výstavy „Úsměv, prosím“ jsou lidé a jejich emoce. Věříme, že se nám podařilo sestavit rozmanitý soubor fotografií zachycující náš pracovní rok 2012. Dvanáct víkendů jsme strávili jinak než do té doby – na svatbách. Jejich fotografování je specifickou a obtížnou disciplínou. Spojuje prvky reportáže, portrétního, produktového focení i makro fotografie. Svatební fotograf musí být vnímavý, mít cit pro detail, chuť zkoušet nové věci a umět improvizovat. Většinu záběrů totiž nelze zopakovat nebo si počkat na lepší podmínky. Svatební fotografování přináší dost adrenalinu a velkou zodpovědnost. Ale i tak je to pro nás stále především koníček, který se stal v minulém roce i naší prací. Těší nás, že jsme spojili příjemné s užitečným. A protože jsme dva, poradíme si i v situacích, v nichž většina fotografů lituje, že se nemůžou rozdvojit. Jak se říká, ve dvou se to lépe táhne.

Za poměrně krátký čas jsme díky naší práci mohli poznat spoustu zajímavých a milých lidí, s nimiž jsme měli čest strávit jeden z nejdůležitějších dní jejich životů. Tedy ten svatební – plný napětí, emocí, štěstí a lásky.

Jsme rádi, že tyto momenty můžeme zachycovat a prostřednictvím fotografií je proměňovat v krásné vzpomínky. Doufáme, že se nám to ve dvou daří.

Děkujeme, že jste se přišli podívat a – Úsměv, prosím!

Charlota & Jirka
2foto

Fotopozvánka