Univerzita 3. věku a Dny zdraví pro širokou veřejnost

V pondělí 21. září 2015 jsme v Knihovně Karla Dvořáčka ve Vyškově zahájili slavnostní imatrikulací činnost Univerzity 3. věku při Univerzitě Palackého v Olomouci.

Do prvního ročníku se přihlásilo šedesát seniorů. Toto číslo je nad naše očekávání! Těší nás odvaha 57 žen a tří mužů zasednout i v pokročilém věku opět do „školních lavic“ a zavazuje nás důvěra, kterou v naši knihovnu a Univerzitu Palackého vložili.

Studenti mají za sebou první přednášku PhDr. Mgr. Naděždy Špatenkové, PhD. na téma Komunikace a psychologie ve zdravotnictví.

Ve čtvrtek 8. října 2015 se setkají na další přednášce. Na téma Zdraví – základní faktor kvality života bude přednášet lékař z Centra preventivní medicíny v Brně.

Přístup na přednášky U3V mají pouze přihlášení a řádně zapsaní studenti. Kompletní informace o tomto typu vzdělávání v KKD Vyškov zde.

Veřejnosti nabízíme služby Centra preventivní medicíny v Brně v pondělí 12. října 2015.

V rámci Dnů zdraví vám lékaři poskytnou přímo ve vyškovské knihovně od 9 do 16 hod. tyto služby: měření na kardiovasculárním oscilometru QTHP, osobní konzultace výsledků měření a stavu cév, terapie na židli „Hanák“ včetně informace o moderním obouvání, konzultace individuálních zdravotních problémů.

Od 16.30 hod. pokračuje náš Den zdraví přednáškou Rakovina a mamo vyšetření, co je třeba vědět a dělat.

V rámci Týdnů vzdělávání dospělých 2015 mají všichni na tuto akci vstup zdarma.

Fotogalerie ze slavnostní imatrikulace. Autorka Milena Svobodová.

 

 

Fotogalerie


Slavnostní imatrikulace U3V UPOL