UNICEF, projekt Panenka a KKD Vyškov

Knihovna Karla Dvořáčka ve Vyškově se připojila k projektu Českého výboru pro UNICEF Panenka – Adoptuj panenku a zachráníš dítě, který je zaměřen na podporu očkovacích programů UNICEF.

Každým rokem se díky očkování podaří zachránit život až 3 milionům dětí. Přesto dosud téměř stejný počet dětí umírá na nemoci, kterým lze očkováním předcházet. V zemích, kde neexistuje běžný zdravotnický systém nebo které jsou postiženy válečnou nebo přírodní katastrofou, pomáhá UNICEF ve spolupráci s jejich vládami uskutečňovat speciální akce pomoci dětem, jako jsou např. Národní očkovací dny proti dětské obrně.

UNICEF sehrává klíčovou roli v projektu GAVI (Global Alliance for Vaccines and Immunization), jehož cílem je očkovat každé dítě proti šesti hlavním dětským chorobám – spalničkám, záškrtu, černému kašli, tetanu, tuberkulóze a dětské obrně.

Cílem projektu Adoptuj panenku a zachráníš dítě je získat finanční prostředky pro celosvětovou očkovací kampaň UNICEF, a to za použití symbolu, který znají všechny děti na světě – panenky.

Částka, za kterou si můžete panenku „adoptovat“, činí 600 Kč a je stanovena podle nákladů, potřebných na očkování jednoho dítěte. V sumě jsou zahrnuty očkovací látky, injekční stříkačky, jehly, chladicí boxy, zaškolení zdravotníka apod. Rodina či jednotlivec, který panenku adoptuje, obdrží spolu s panenkou blahopřání UNICEF, které zašle tvůrci panenky se zprávou, že jeho panenka našla ,,svoji rodinu“.

Panenky můžete od 1. října 2011 zakoupit v Knihovně Karla Dvořáčka ve Vyškově, ve 2. podlaží.

Ve spolupráci s občanským sdružením Studánky ze Studnic budeme v pátek 14. října 2011 po celý den v prostorách knihovny šít oblečení na tyto panenky.

Pro tuto akci hledáme:
– dobrovolnice na ušití korpusů – tělíček panenek do 14. října 2011, ukázka panenky, střih a materiál k vyzvednutí ve 2. podlaží KKD, střih s návodem také zde.
– dobrovolnice na šití oblečků na panenky v KKD v pátek 14. října 2011 kdykoli v čase 9 – 18 hod.
– dárce materiálu na šití – ústřižky látek, výplně, vlny na vlásky, vyšívací bavlnky, stužky, barvy nebo fixy na látku, jehly nitě ap.

Bližší informace v KKD nebo na e-mailu adlerova@kkdvyskov.cz.

Děkujeme všem za podporu.