Týden mozku

Týden mozku je festival nejnovějších objevů a trendů ve výzkumu mozku a neurovědách, který je součástí Brain Awareness Week (BAW) – celosvětové kampaně na zvýšení povědomí veřejnosti o úspěších a přínosech výzkumu mozku. Tradici Týdne mozku v České republice inicioval a založil český neurovědec profesor Josef Syka v roce 1998.

Vzhledem ke stávající epidemiologické situaci se 22. ročník festivalu uskuteční online. Hlavní přednáškový cyklus bude probíhat tak, jak jste zvyklí, od pondělí do pátku, ovšem letos v odpoledních až podvečerních hodinách. Přednášky budou vysílány vždy živě na Facebooku a YouTube kanálu Akademie věd ČR.
„I přes nepříznivou kovidovou pandemii pokračuje výzkum mozku a jeho onemocnění dál mílovými kroky. V přednáškách Týdne mozku vás budou naši přední odborníci informovat o tom, co nového se událo u nás a ve světě ve výzkumu mozku a jeho onemocnění“, zve na letošní ročník festivalu zakladatel jeho tradice u nás profesor Josef Syka. „Mnozí z nich připojí i aktuální informaci o tom, jak Covid-19 ohrožuje činnost našeho mozku a jaké jsou dlouhodobé následky pandemie na naší nervovou a duševní činnost“, dodává.

Už teď víte, že přednášku nestihnete? Nezoufejte, většina bude dostupná ze záznamu. Nepřijdete ani o možnost zeptat se vědců na dotazy k tématu, po přednášce proběhne vždy také moderovaná diskuse. Připraven je i bohatý doprovodný program, těšit se můžete na promítání filmů, workshopy nebo interaktivní cvičení. Těšíme se na vás v týdnu od 15. do 21. 3. 2021!

Program Týdne mozku

Pořádání této akce v Evropě koordinuje The European Dana Alliance for the Brain (EDAB).

V rámci celosvětové akce Týden mozku se koná také Národní týden trénování paměti, který pořádá Česká společnost pro trénování paměti a mozkový jogging. Zveme Vás na on-line seminář vyškovské trenérky paměti.