TOP 10 českých e-knih

Svaz českých knihkupců a nakladatelů (SČKN) jako první v České republice představuje žebříček nejprodávanějších e-knih na českém knižním trhu. Osloveni byli téměř všichni prodejci e-knih, v tuto chvíli poskytují údaje  o prodejích tři největší prodejci e-knih na českém trhu: kosmas.cz, palmknihy.cz a eReading.cz.

Díky dohodě bude SČKN každý měsíc pravidelně vydávat top 10 e-knih za uplynulý měsíc. Začínáme s daty za duben 2012 a první „elektronický“ žebříček představujeme  k  9. 5. 2012. Nový žebříček najdete vždy cca první středu v měsíci na www.sckn.cz a také v časopise Knižní novinky.

e-knihy, TOP 10  duben 2012

Zdroj: SČKN (kosmas.cz, palmknihy.cz, eReading.cz)

1. J? Nesbo: Spasitel, Kniha Zlín

2. J? Nesbo: Nemesis, Kniha Zlín

3. J? Nesbo: Lovci hlav, Kniha Zlín

4. J? Nesbo: Pentagram, Kniha Zlín

5. T. Sedláček, R.Chlupatý, D.Orrell: Soumrak homo economicus, Nakladatelství 65. pole

6. Nassim Nicholas Taleb: Černá labuť, Paseka

7. Lars Kepler: Paganiniho smlouva, Host

8. Tomáš Sedláček: Ekonomie dobra a zla, Nakladatelství 65. pole

9. Kateřina Tučková: Žítkovské bohyně, Host

10. Umberto Eco: Pražský hřbitov, Argo

Žebříček potvrzuje zájem i elektronických čtenářů o severské detektivky. V žebříčku najdeme od tohoto žánru pět titulů a hned čtyři z nich od autora J? Nesbo. Prodej jeho knih je určitě podpořen i návštěvou autora v Praze. Hned za detektivním žánrem bodují tituly s ekonomickou tematikou. Dvakrát se do žebříčku dostal Tomáš Sedláček. V žebříčku se umístila jeho prvotina Ekonomie dobra a zla i jeho čerstvá novinka Soumrak homo economicus, která vyšla souběžně v tištěném i elektronickém vydání.

Z ekonomické literatury se umístila v žebříčku ještě Černá labuť. Velkým překvapením žebříčku jsou Žítkovské bohyně Kateřiny Tučkové, elektronická verze knihy vyšla krátce před tištěnou, no a tento zajímavý výběr uzavírá rozsáhlý historický román – Umberto Eco Pražský hřbitov.

Marcela Turečková, tajemnice SČKN