Také seniorky pomáhají

Již dvacátý sedmý den je knihovna pro veřejnost uzavřena. To však neznamená, že knihovníci spí a čtenáři nečtou. 

Na stránce Knihovny proti viru je spousta rad a ověřených zdrojů informací. Dovíte se zde vše nejen o koronaviru, ale najdete i elektronické zdroje ke vzdělávání rozdělené podle věkových kategorií.

Také naše sociální síť se prohýbá pod spoustou pro Vás užitečných zpráv: elektronické zdroje čtení, zábavy, vzdělávání, testy, kvízy, soutěže o ceny... 

Vyškovská knihovna se mimo jiné zapojila do veřejné FB skupiny Čtením proti nudě. Naše předčítání (vždy se souhlasem autora nebo nakladatelství) uveřejňujeme na Youtube kanále KKD Vyškov.

Ovšem to není všechno! Pořádáme také Hrátky s pamětí pro seniory prostřednictvím SKYPE! Poprvé nás bylo šest, podruhé už deset!

Jedním z úkolů, který jim terenérka paměti zadala, bylo vyrobit velikonoční přání pro klienty Habrovanského zámku. Nejen, že tamní klienti patří v současné době k nejohroženějším skupinám obyvatelstva, ale navíc musí být izolováni na svých pokojích. Snažíme se tedy alespoň o malé rozptýlení. Seniorky, které si výtvarnou prací procvičily svou pravou mozkovou hemisféru, určitě zaslouží velké poděkování!

Pravděpodobně nás čeká ještě několik týdnů nouzového stavu. Přesto věřím, že společně - byť pouze virtuálně - to všichni zvládneme. Přeji Vám všem spokojené Velikonoce a pevné zdraví i nervy.

Zdeňka Adlerová, PR, organizace aktivit a trenérka paměti

 

PS: Do služebního e-mailu tu a tam doputují také iniciativy jiných knihoven. Například:

Milí přátelé,  náš kamarád, příznivec a kmotr knihovny v Turnově k 200. výročí založení naší knihovny vám posílá tento pracovní zábavný "omalovací" program pro děti. Volně k použití , děkujeme... všechny  vás moc zdravím s přáním pevného zdraví :-)
Eva Kordová , Městská knihovna A. Marka Turnov