Svět se mění. K Hodině Země se znovu připojí i Vyškov

Vyškov, 21. března 2018 – Vyškovská radnice, kostel Nanebevzetí Panny Marie a kostel Nejsvětější Trojice v Dědicích zhasnou úplně, veřejné osvětlení na Masarykově náměstí bude ztlumené. K Hodině Země, největšímu celosvětového happeningu na ochranu klimatu, se v sobotu 24. března večer opět na symbolickou hodinu přihlásí také Vyškov.

Města a obce utlumují veřejná osvětlení, vypínají nasvětlení významných památek, reagují firmy a lidé, kteří se k akci hlásí zhasnutými světly ve svých bytech. Cílem iniciativy je dát najevo, že si uvědomujeme svoji odpovědnost za budoucnost naší Země, a že věnujeme pozornost ochraně životního prostředí. Hovoří tak o snižování spotřeby energie, zdokonalování recyklace odpadu, každodenním chování u spotřeby vody či udržitelné produkci potravin. A upozorňuje, že dané výzvy lze naplňovat i lokálními aktivitami.

V České republice se k akci loni připojilo na 90 měst, obcí nebo památek. Ve světě se zapojilo 187 zemí. Vyškovské dominanty zhasnou v sobotu od půl deváté do půl desáté večer. Kampaň se koná vždy poslední březnovou sobotu.

Hodinu Země pořádá největší mezinárodní organizace pro ochranu přírody WWF – Světový fond na ochranu přírody. Koordinaci v České republice zajišťuje Ekologický institut Veronica.

Michal Kočí, tiskový mluvčí
tel.: 517 301 208, mobil: 728 581 058, e-mail: m.koci@meuvyskov.cz
www.vyskov-mesto.cz