Studentský mozkový jogging

meron_reka_agkm_07V červnu se v Žilině a v Rajeckých Teplicích konal již devátý ročník mezinárodní konference Komunitná knižnica, tentokrát na téma Kreativita. Jeho součástí byl také workshop pro studenty 2. ročníku gymnázia, který vedla trenérka paměti Zdeňka Adlerová. Téhož programu se o týden později zúčastnili studenti kroměřížského Arcibiskupského gymnázia, kteří již podruhé v rámci svého vzdělávacího projektu navštívili vyškovskou knihovnu.

Mladí lidé se v rámci dílny dověděli základní informace o paměti a také několik doporučení, jak si poradit s velkým množstvím učiva. Jedním z předpokladů úspěšného studenta je schopnost myslet kreativně. Proto hlavním úkolem lekce bylo cvičení asociací a vizualizací, t.j. nakreslit své vize při poslechu sklady Řeka folkové skupiny Meron z Kunštátu.

Jak si s úkolem poradili, můžete zhodnotit v galerii.

Náš program Kreativita – důležitá schopnost úspěšného studenta, jehož součástí je také blok Paměť a učení, nabízíme také dalším středním a základním školám. Pokud si chcete trénovat mozek i o prázdninách, můžete řešit úkoly naší letošní soutěže (nejen) o permanentky do kurzů trénování paměti v KKD Vyškov.

Fotogalerie


Kreativita - Meron - Řeka