Splněný sen - dovolená v Japonsku spojená se studiem bojového umění karate

Událost se konala 8.11.2023 13:30 - 15:00 ve velkém sále.

Zveme vás na besedu o Japonsku. Pavlína Zbořilová nám napsala:

Od roku 2009 se věnuji studiu japonského bojového umění karate a to v rámci asociace JKA Karate (Japan Karate Association – Japonská asociace karate). Mým domovským klubem je Karate klub Brno. Zhruba před čtyřmi lety jsem se rozhodla vydat se na trenérskou dráhu a předávat své zkušenosti dál malým dětem ve věku od 4 do 14 let. I nadále trénuji sama sebe 3x týdně, pravidelně se účastním mezinárodních seminářů a školení pořádaných v rámci ČR a své zkušenosti předávám dál dětem v našem klubu.

Do Japonska jsme vyrazili společně s ostatními trenéry a to primárně za účelem účasti na čtyřdenním mezinárodním karate semináři, který pořádá Japonská asociace karate pravidelně 2x ročně v Tokiu, a umožňuje účast karatistů z celého světa. Naši dovolenou, která trvala cca 2,5 týdne, jsme zakončili účastí právě na tomto semináři, kterému předcházelo cestování.

Celou dovolenou, vč. přepravy, ubytování a itineráře, jsme si naplánovali sami, bez pomoci cestovní kanceláře. Klíčové oblasti, které jsme navštívili byly Osaka, Kyoto, Hirošima, oblast kolem hory Fuji a Tokio. Účast na semináři, spojená s možností poznat zemi, kde karate vzniklo a studium karate pod vedením japonských mistů, pro mně byl obrovký a velmi hluboký zážitek.